Region: Tak pomaga Krynica Vitamin!

  • 25.02.2021, 09:44 (aktualizacja 25.02.2021, 09:47)
  • Anna Chodyka
Region: Tak pomaga Krynica Vitamin! Zdjęcia Krynica Vitamin
Krynica Vitamin, jeden z największych polskich producentów napojów bezalkoholowych, niskoalkoholowych i środków do dezynfekcji, przekazała darowiznę 31 palet, czyli ponad 40 tys. półlitrowych butelek z płynami do dezynfekcji.

Jak informuje prezes zarządu Krynicy Vitamin Piotr Czachorowski, środki trafiły do instytucji z województwa mazowieckiego, lubelskiego, a także z łódzkiego. - Pandemia koronawirusa to czas szczególny i trudny dla nas wszystkich, dlatego zdecydowaliśmy się pomóc. Przekazaliśmy płyny do dezynfekcji ponad dwudziestu instytucjom. To nasz wkład w walkę z epidemią Covid-19. Te środki przydadzą się w bieżącej pracy personelu, a także obsłudze osób odwiedzających instytucje publiczne – wyjaśnia Piotr Czachorowski, prezes zarządu Krynicy Vitamin.

Jak podaje firma, ponad 40 tysięcy półlitrowych butelek przekazano do: samorządów, w tym Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski, Urzędu Gminy w Drelowie; szkół podstawowych w Markach pod Warszawą, Rogoźnicy, Rzeczycy, Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnej Podlaskiej, NSP w Próchenkach; domów pomocy społecznej w Siedlcach, Kozuli k. Białej Podlaskiej, Nowych Litewnikach, domu seniora Kaśmin; straży pożarnej, w tym Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej, OSP i PSP w Łosicach, harcerzy z Łodzi, Centrum Kultury w Izabelinie, fundacji Ofiaruj.pl i do stowarzyszenia Wspólny Świat z Białej Podlaskiej.

Wdzięczni za pomoc

– Bardzo dziękujemy za przekazanie płynów do dezynfekcji firmie Krynica Vitamin. Posłużyły one naszej kadrze i podopiecznym. Jest to realna pomoc dla organizacji pozarządowych w dobie walki z koronawirusem – zaznacza Renata Szwed ze stowarzyszenia Wspólny Świat.

Swoją wdzięczność za okazane wsparcie wyraża też Anna Skerczyńska dyrektor Domu Pomocy Społecznej Kozula. - Firma Krynica Vitamin przekazała do naszego domu płyn do dezynfekcji rąk. Bardzo dziękujemy! – podkreśla dyrektor DPS Kozula.

Piotr Czachorowski, prezes zarządu Krynicy Vitamin przypomina,  iż przedsiębiorstwo od lat działa na rzecz społeczności lokalnej. - W 2020 roku wspieraliśmy szkoły, urzędy, placówki medyczne, a także OSP w powiecie łosickim, przekazując płyny do dezynfekcji, graliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Łosicach. Pod koniec ubiegłego roku przekazaliśmy dary dla schroniska Azyl w Białej Podlaskiej w postaci m.in. 260 kg karmy dla psów i kotów – wymienia.

Dodaje, że w obliczu pandemii COVID-19 Krynica Vitamin przestawiła części mocy zakładu w celu wyprodukowania płynów do dezynfekcji rąk. - Działanie firmy były odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku wynikające z rozprzestrzeniania się koronawirusa i konieczności podjęcia realnych środków zapobiegawczych – zaznacza.

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PiSiewicz
PiSiewicz 25.02.2021, 13:32
Zapomniał Pan Czachorowski dodać ile odliczy CIT od tej darowizny i czy przypadkiem nie wyjdzie mu, że "Krynica Vitamin" de facto sprzedała ten towar z niemałym zyskiem a nie podarowała (oddała za darmo). Altruizm po Polsku.

Pozostałe