Centrum Rokitna wypięknieje

  • 25.02.2021, 12:00
  • Anna Chodyka
Centrum Rokitna wypięknieje UG Rokitno
Pomimo pandemii w gminie Rokitno udało się zrealizować trzy inwestycje drogowe oraz inne zaplanowane zadania w 2020 roku. - Dla naszej gminy to bardzo ważne przedsięwzięcia, które są przykładem na to, że nie stoimy w miejscu, ale w tak trudnym okresie pozyskujemy fundusze zewnętrzne – zaznacza wójt Jacek Szewczuk.

Wójt gminy Rokitno Jacek Szewczuk do najważniejszych inwestycji, które były realizowane w zeszłym roku zalicza budowę dróg gminnych. W tym w miejscowości Michałki Kolonia, na którą udało się pozyskać dofinansowanie wysokości 70 proc. z Funduszu Dróg Samorządowych.

Całkowity koszt inwestycji to 1 096 216,52 zł. Na drogę w miejscowości Rokitno Kolonia udało się pozyskać podobne dofinansowanie z FDS, inwestycja wyniosła 898 702,67 zł. Urząd dostał też dotację na budowę drogi w miejscowości Olszyn, gdzie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 50 proc. Koszt budowy to 522 40,39 zł.

- Do istotnych przedsięwzięć, moim zdaniem należy też budowa sieci kablowej oświetlenia drogowego w Pratulinie. Przebudowaliśmy też budynek usługowo-magazynowy w Rokitnie. Udało się wydzielić nowe pomieszczenia w budynku, ocieplić ściany zewnętrzne, zaadaptować piwnicę na magazyn oleju opałowego, wykonać instalację elektryczną i oświetleniową terenu. Planujemy utworzenie fontanny oraz elementów małej architektury m.in. montaż ławek, koszy na śmieci, nasadzenie kwiatów i krzewów – wymienia Jacek Szewczuk, wójt Rokitna. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 lutego

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe