Biała Podlaska: „Słońce w każdym” z dotacją

  • 25.02.2021, 14:05
  • (joan)
Biała Podlaska: „Słońce w każdym” z dotacją UM Biała Podlaska
Miasto przyznało 7 tys. zł na organizację festiwalu „Słońce w każdym”. To inicjatywa stowarzyszenia Wspólny Świat, przez którą chce ono zintegrować środowisko osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami z lokalną społecznością.

- Wspólny Świat to jedna z wizytówek Białej Podlaskiej. Wspieramy panią prezes Annę Chwałek i jej niezrównany zespół, a przede wszystkim podopiecznych - dzieci i młodzież autystyczne oraz ich rodziny – mówi Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej.

W ubiegłym tygodniu prezydent podpisał umowę na przekazanie dotacji dla stowarzyszenie w kwocie 7 tys. zł. - Stowarzyszenie ubiegało się o finansowe wsparcie w trybie konkursowym, w ramach oferty ogłoszonej przez miasto w trybie wspierania podmiotów działającym w sferze pożytku publicznego na pomoc w realizacji zadań w zakresie kultury – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik bialskiego magistratu.

Podobne wsparcie stowarzyszeniu miasto przyznało również przed rokiem. - Z powodu pandemii festiwal nie mógł się jednak odbyć. Mamy wszyscy nadzieję, że w tym roku będzie inaczej – dodaje prezydent.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe