Biała Podlaska: Pomoc mają we krwi. Kolejna akcja bialskich więzienników

  • 25.02.2021, 14:20
  • red.
Biała Podlaska: Pomoc mają we krwi. Kolejna akcja bialskich więzienników Zakład Karny w Białej Podlaskiej
Ośmiu funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej oddało krew w ramach akcji „Służymy pomocą - mamy to we krwi”. To kolejna akcja bialskich więzienników. Niedawno zaangażowali się w zbiórkę nakrętek na rzecz ciężko chorej 2-letniej Zosi.

23 lutego funkcjonariusze kolejny raz funkcjonariusze bialskiej jednostki penitencjarnej włączyli się do ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi pod hasłem „Służymy pomocą - mamy to we krwi”, organizowanej przez Służbę Więzienną.

8 funkcjonariuszy oddało krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej. - Celem akcji było zapewnienie dostępności krwi oraz propagowanie honorowego krwiodawstwa wśród funkcjonariuszy Służby Więziennej, ich rodzin oraz osób cywilnych. Oddanie krwi jest jednym z największych dowodów ludzkiej miłości i szacunku dla drugiego człowieka - przekazuje chor. Paweł Makaruk, rzecznik bialskiego więzienia. Inicjatywa odbywa się w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem "Resort Sprawiedliwości Pomaga".

Warto wspomnieć, że bialscy funkcjonariusze od dłuższego czasu angażują się w akcje charytatywne. Na początku lutego przeprowadzili zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz 2-letniej chorej na rdzeniowy zanik mięśni Zosi z Białej Podlaskiej. Tym samym włączając się w akcję, organizowaną przez parafię prawosławną pw. Świętych Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej. Załoga bialskiej jednostki zorganizowała zbiórkę plastikowych nakrętek, zaś serce, gotowe na przyjęcie każdej ich ilości, zostało wykonane przez skazanych z bialskiego zakładu w przywięziennym warsztacie. 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe