Powiat radzyński: Milion za serce małej Antosi

  • 26.02.2021, 08:57
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Milion za serce małej Antosi www.siepomaga.pl/antosia-bober
Niewiele ponad miesiąc mają rodzice Antosi Bober, by zebrać pieniądze, które dadzą szanse ich córce na zabieg, który być może pozwoli jej żyć przez długie lata. Kwota, której brakuje im do realizacji „planu życia” jest ogromna – chodzi o 800 tys. zł. – Jesteśmy przerażeni faktem, że w tak krótkim czasie musimy zebrać tak olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Bober, mama dziewczynki. Przyznaje, ze nic innego teraz w życiu jej rodziny nie jest tak ważne, jak akcja dla Antosi.

Mała Antosia i jej rodzice, walczą o jej zdrowie. Dziewczynka ma ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej i międzykomorowej oraz zwężenie zastawki pnia płucnego. Szansą jest operacja w USA.

Jeśli jest szansa, to trzeba ją chwycić
Antosia urodziła się w czerwcu 2019 roku. Okazało się, że dziewczynka ma wrodzoną wadę serca Zespół Ebsteina. - Wszystkie ośrodki kardiochirurgii dziecięcej w kraju zajęły jedno stanowisko: brak możliwości korekcji wady, brak możliwości leczenia, poza rozwiązaniami paliatywnymi. Nie mogliśmy zrozumieć, dlaczego nagle wszystkie drzwi się zamykały. Dlaczego musieliśmy słuchać o tym, że nasze dziecko może umrzeć nawet jutro, że to rzadka wada, a ze względu na to, że już po porodzie wystąpiły objawy kliniczne mamy cieszyć się, że jest jeszcze z nami, dziś, teraz – pisała w prezentacji do internetowej zbiórki, mama Antosi.

Rodzice zaczęli szukać informacji o wadzie dziecka i możliwościach jej leczenia. - Żeby wiedzieć, z czym mierzy się nasze dziecko, musieliśmy przeszukiwać i tłumaczyć strony zagraniczne w internecie, bo na naszych krajowych niewiele tych informacji o Ebsteinie tak naprawdę jest. Za granicą badania nad tą wadą są dużo szersze niż u nas i jest więcej publikacji specjalistów na jej temat. Rzeczywiście to rzadka choroba. Wśród dzieci, które się z nią rodzą, jest duża śmiertelność. Dużo jest też poronień dzieci z taką wadą. Być może stąd bierze się również wciąż deficyt specjalistów, którzy kompleksowo zajmują się takimi dziećmi. Nam się udało, jesteśmy przypadkiem policzalnym na palcach jednej ręki zapewne, i wiemy już, że nie musi być tak, że alternatywą jest ta jedna komora serca. Jest szansa na odwrócenie tego i mamy potwierdzone, że metoda stożka, którą praktykuje dr Jose DaSilva się sprawdza. Profesor, jak mówią statystyki wdraża ją z powodzeniem. Jeżdżą tam dzieci z całego świata. Obecnie, równolegle z nasza zbiórką, z tego co wiem, toczy się teraz walka o pieniądze dla chłopca z Litwy, w Polsce o wyjazd do USA walczy 5-latka – mówi pani Agnieszka. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 lutego

Zbiórka dla Antosi działa już pełną parą na siepomaga.pl/antosia-bober. Na Facebooku otwarte są też licytacje dla Antosi: Licytacje dla Antosi-Antosia Bober-Małe serduszko, wielka nadzieja na życie

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe