Gmina Dębowa Kłoda: Nie chcą Ukraińców

  • 26.02.2021, 09:09 (aktualizacja 27.02.2021, 10:11)
  • (TWA)
Gmina Dębowa Kłoda: Nie chcą Ukraińców GOK Dębowa Kłoda
Właściciel gospodarstwa ogrodniczego w Zienkach ponoć zainteresowany jest kupnem szkoły w Uhninie. Chce w niej utworzyć hotel dla Ukraińców pracujących w gospodarstwie. Przynajmniej część mieszkańców nie chce obcokrajowców w sąsiedztwie.

- Nasza wójt zamierza sprzedać szkołę dla przedsiębiorcy z Zienek, a on planuje utworzyć w niej hotel, w którym mieszkałoby 400 Ukraińców pracujących w jego gospodarstwie. Aż tylu obcokrajowców w naszej miejscowości to przesada. Nie chcemy ich, bo boimy się, że będą stwarzali problemy w naszej miejscowości – twierdzi mieszkaniec Uhnina, który zadzwonił do nas w tej sprawie.

Wójt Grażyna Lamczyk potwierdza, że rozmawiała z przedsiębiorcą na temat szkoły. Zdradził jej, że chciałby urządzić w budynku miejsca noclegowe dla pracowników, ale na rozmowach się skończyło, przynajmniej na razie. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 lutego

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
old
old 27.02.2021, 12:46
400, w jednym miejscu ? Byłaby to niezła enklawa ,,tryzubowców,,. Ukraińcy nigdy Polaków nie kochali, mówiąc najdelikatniej jak tylko można. Nie wdając się w szczegóły, to wszelkie przejawy polskości zwalczali wszelkimi sposobami i zawsze zdecydowanie bliżej było im do Rosji, niż do Polski. Jak na tym wyszli ? A tak, że teraz pchają się na potęgę do tego, którego nigdy nie chcieli...
Wiochmen
Wiochmen 26.02.2021, 16:28
Mieszkańcy (zwłaszcza płci żeńskiej) Uhnina z pewnością wolą zakwaterować 400 inżynierów z afryki w swojej kurnej chacie po szkole.

Pozostałe