Radzyń Podlaski: Radny się wypisał, ale wszędzie widnieje

  • 26.02.2021, 11:17
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Radny się wypisał, ale wszędzie widnieje
Po tym jak Radosław Grudzień, prowadzący Watchdog Radzyń Podlaski zapowiedział kroki prawne wobec członków zarządu stowarzyszenia „Podróżnik”, które wystawiło fakturę miastu, a oni są związani ze strukturami miasta, robił się szum. Radny miejski, widniejący jako członek zarządu „Podróżnika” twierdzi, że już nim nie jest. Informacje w Krajowym rejestrze Sądowym i na stronie internetowej "Podróżnika" tego nie potwierdzają.

Przypomnijmy, że po tym jak Robert Mazurek, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury, instytucji podległej miastu, zapewniał na sesji rady miasta, że stowarzyszenie „Podróżnik”. któremu prezesuje, nie pobiera żadnych korzyści materialnych od ROK, w Internecie pojawiła się faktura, która temu przeczy.

Watchdog Radzyń Podlaski upublicznił fakturę wystawioną przez stowarzyszenie „Podróżnik” 15 grudnia 2019 roku Radzyńskiemu Ośrodkowi Kultury na kwotę 600 zł. Przedmiotem sprzedaży była publikacja na portalu Kocham Radzyń Podlaski czterech materiałów promocyjnych po 150 zł każdy. - Ta faktura stanowi podstawę wygaszenia stosunku pracy dwóm dyrektorom jednostek miejskich i do wygaszenia jednego mandatu radnego miejskiego. Nie ma możliwości, żeby dyrektor zasiadał w zarządzie stowarzyszenia prowadzącego działalność w szczególności na mieniu miejskim – informował wówczas Słowo Podlasia Radosław Grudzień, prowadzący Watchdog Radzyń Podlaski. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym wydaniu Słowa Podlasia z 23 lutego

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe