Łosice: Bliżej Hollywood, czyli aktor w małym mieście

  • 26.02.2021, 13:24
  • (jg)
Łosice: Bliżej Hollywood, czyli aktor w małym mieście Sylwia Zbrożek
Zwiedzanie kulis teatru, poznawanie niuansów pracy akustyka i oświetleniowca, czy warsztaty z charakteryzacji oraz lekcje gry aktorskiej to tylko niektóre z elementów projektu zrealizowanego przez miejscowe I Liceum Ogólnokształcące. 

Pandemia skutecznie pokrzyżowała plany związane z Łosicką Galą Oscarową. Pomysłowe nauczycielki z miejscowego I LO przygotowały i przeprowadziły jednak nowy projekt - również związany ze sztuką filmową i teatralną - skierowany do uczniów w wieku 15-18 lat.

„Bliżej Hollywood, czyli aktor w małym mieście” - to inicjatywa, której odbiorcami byli głównie uczniowie ogólniaka. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach programu Kultura dla każdego, we współpracy z Łosickim Domem Kultury i Narodowym Centrum Kultury.

- Projekt był świetną okazją by młodzież rozwijała się artystycznie pod okiem profesjonalistów. Chciałyśmy tych nielicznych aktywnych nastolatków zmobilizować do wytężonej twórczej pracy. Miałyśmy też nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do aktywizowania zarówno młodzieży biorącej udział w projekcie, jak i odbiorców pośrednich – wyjaśnia Sylwia Zbrożek, nauczycielka i koordynatorka projektu. 

Dzięki temu uczniowie poznali tajniki pracy artystycznej, zwiedzili Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, odkrywali tajemnice pracy akustyka i oświetleniowca oraz wzięli udział w lekcji teatralnej i rozmowie z charyzmatycznym aktorem Maciejem Czapskim. Odbyły się także zdalne warsztaty sceniczne, podczas których młodych ludzi zapoznano m.in. z podstawami charakteryzacji. Licealiści poznali też Jacka Kawalca - aktora, wokalistę i prezentera.

(jg)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czyt
czyt 26.02.2021, 14:45
W Siedlcach, ach tak, a na odpuście w Białymstoku, to kto nie był - pomysłowe nauczycielki i aktywni uczniowie (uczennice chyba, jedna w stroju niewłaściwym co najmniej (d, na wierzchu), żeby sobie krzywdy te artystki nie zrobiły. Jakoś nie słychać o aktorach z Polski w holiłudzie. Kiedyś była jedn, czy dwie.

Pozostałe