Powiat bialski: Dowożą na szczepienia

  • 27.02.2021, 09:45
  • (pc)
Powiat bialski: Dowożą na szczepienia KM PSP Biała Podlaska
Strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego regionu zaangażowani się w pomoc mieszkańcom, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć na szczepienie przeciwko Covid-19. Już ponad 20 jednostek OSP wzięło udział w tej inicjatywie.

W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko Covid-19 strażacy w całym kraju dowożą seniorów do punktów szczepień. Chodzi o osoby, które z różnych względów nie mogą tam dotrzeć samodzielnie. W pomoc osobom starszym zaangażowali się także strażacy-ochotnicy z powiatu bialskiego i od 26 stycznia uczestniczą w akcji transportu seniorów na szczepienia. Do tej pory pomogli już ponad 70 osobom z terenu całego powiatu. 

 Do 17 lutego w akcję włączyły się następujące jednostki: OSP Chotyłów, OSP Dąbrowica Mała, OSP Dereczanka, OSP Dołha, OSP Drelów, OSP Kodeń, OSP Kwasówka, OSP Leśna Podlaska, OSP Łomazy, OSP Łózki, OSP Olszyn, OSP Pereszczówka, OSP Piszczac, OSP Rossosz, OSP Sławatycze, OSP Sosnówka, OSP Stołpno, OSP Szóstka, OSP Tuczna, OSP Wisznice, OSP Worsy, OSP Żerocin. Wszelkie działania związane z przewozem osób przez jednostki ochrony przeciwpożarowej koordynuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

Pod numerem 989 działa bezpłatna, całodobowa infolinia, gdzie można uzyskać wszelkie informacje na temat Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19. 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe