Gmina Drelów: Poprawią komfort życia mieszkańcom

  • 27.02.2021, 09:48
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Poprawią komfort życia mieszkańcom Anna Ostapiuk
Rok 2021 dla samorządu zapowiada się pracowicie, a zakładane efekty, oprócz poprawy estetyki i funkcjonalności kolejnych elementów infrastruktury publicznej, mają przynieść znaczne oszczędności oraz przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców.

W ramach zamówień publicznych gmina przygotowuje się do budowy drogi Dołha-Zagumienie o szacowanej wartości ponad 770 tys. zł. Część funduszy została już zabezpieczona, złożono również wniosek o dofinansowanie.

W planach jest również wykonanie drogi łączącej Kwasówkę z Pereszczówką, która nie tylko stanowi skrót dla mieszkańców, ale też ułatwi dojazd firmie Wipasz do budowanego przez nią Instytutu Żywienia i Hodowli Polskiego Kurczaka. W ciągu najbliższych dwóch lat ma powstać również nowa nawierzchnia drogi w Przechodzisku, łączącej wioskę z Zahajkami i będącej znacznym skrótem dojazdowym do Międzyrzeca Podlaskiego.

Przeciwdziałanie klęskom wodnym
W budżecie zabezpieczono ok. 500 tys. zł. na fundusz sołecki. W jego ramach sołectwa wykonają najważniejsze zadania usprawniające funkcjonowanie społeczności. W znacznej części będą to wydatki na meliorację i poprawienie cieków wodnych. Ludzie dotknięci suszą i podtopieniami w tamtym roku, doszli do wniosku, że o cieki trzeba zadbać. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 23 lutego

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Xyz
Xyz 28.02.2021, 04:38
Niech zrobią drogi w Żerocinie
Szuwarek
Szuwarek 27.02.2021, 11:06
Czy Państwowe Gospodarstwo Wodne "Wódy Polskie" jest tylko od kasowania opłat za pozwolenia wodnoprawne? Dlaczego z funduszu sołeckiego ma być finansowane coś, co powinno być finansowane przez ww. podmiot?

Pozostałe