Biała Podlaska: Festiwal Kaczyńskiego na trzy lata

  • 27.02.2021, 09:55
  • (joan)
Biała Podlaska: Festiwal Kaczyńskiego na trzy lata Adam Trochimiuk/Archiwum
Miasto podpisało porozumienie z Fundację Orfeo im. Bogusława Kaczyńskiego, na organizację festiwali imienia tego wielkiego propagatora opery, bialczanina z urodzenia, właśnie w Białej Podlaskiej.

Dokument podpisany 10 lutego przez prezydenta miasta i dyrektora Bialskiego Centrum Kultury z prezesem fundacji Zbigniewem Napierałą i  dyrektor Anną Habrewicz, zobowiązuje strony do współpracy w organizacji festiwalu w latach 2021 – 2023.

- Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego organizowany we współpracy z Fundacją Orfeo odbył się już dwa razy. Bialczanie podziwiali m.in. widowiska muzyczne w reżyserii Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego: „Wiedeń moich marzeń” oraz „Zaczarowany świat operetki i musicalu” – przypomina Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy UM i zapowiada: - Na ten rok zaplanowano m.in.: spektakl muzyczny „Ordonka” o wielkiej karierze Hanki Ordonówny, z gwiazdą musicalową Marią Meyer; monodram „Być jak Charlie Chaplin” z udziałem wielokrotnie nagradzanego w Polsce i za granicą aktora Teatru Muzycznego w Gdyni - Mateusza Deskiewicza oraz koncert laureatów konkursów wokalnych z Polski, Białorusi i Ukrainy „Od arii do piosenki - muzyczne przeboje”.

W planach jest też premiera spektaklu  „Wielka sława Bogusława” w reżyserii Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego, opartego o zawodową biografię Bogusława Kaczyńskiego. - Poszerzamy format Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. Przez kolejne trzy lata wspólnie z Fundacją Orfeo, stworzoną przez przyjaciół wspaniałego bialczanina, będziemy organizować to wielkie muzyczne święto Białej Podlaskiej, która jest dumna z Bogusława Kaczyńskiego. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego to już znak firmowy naszego miasta. Mamy nadzieję, że pandemia nie przeszkodzi nam w realizacji tych planów – dodaje prezydent miasta.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe