Region: Ruszyły mobilne punkty szczepień

  • 02.03.2021, 08:53 (aktualizacja 02.03.2021, 08:57)
  • Anna Chodyka
Region: Ruszyły mobilne punkty szczepień Adam Trochimiuk
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej zrealizowano dotychczas szczepienia: 3 804 osób pierwszą dawką, a 2 777 – drugą (stan na 01.03.2021r. godz. 12.30). Pierwszą dawką zaszczepiono też 848 nauczycieli. - W ubiegłym tygodniu został uruchomiony mobilny punkt szczepień. Za jego pośrednictwem zrealizowano 20 szczepień, zaś w tym tygodniu planowane jest kolejne 30. Do szczepień oczekuje obecnie ok. 800 seniorów - informuje rzecznik WSzS, Magdalena Us.

Dodaje, że w obszarze COVID-19 WSzS w Białej Podlaskiej hospitalizowanych jest 65 osób z wynikiem pozytywnym w kierunku Covid-19. W obszarze jest 117 łóżek, w tym 11 łóżek respiratorowych. Dziewięć osób wymaga wspomagania oddechowego respiratorem. - Od dnia 26 lutego nastąpiła zmiana lokalizacji punktów szczepień w bialskim szpitalu. Lokalizacja punktów szczepień przeciwko Covid-19 w WSzS w Białej Podlaskiej: „Bialska Onkologia", ul. Jana II Kazimierza, Zespół Opieki Medycznej „Domowy Szpital", ul. Spółdzielcza - podaje Magdalena Us.

W całym kraju wprowadzono zakaz noszenia przyłbic i zasłaniania ust i nosa apaszkami, chustami i szalikami, wskazując na nieskuteczność tych osłon. Od teraz obowiązuje noszenie maseczek. Ministerstwo zdrowia wskazuje, iż najlepszym rozwiązaniem byłyby maseczki z filtrem, jednak inne są również dopuszczalne. W województwie warmińsko - mazurskim wprowadzono ponownie ograniczenia ze względu na wysoki wskaźnik zachorowań na tym terenie.

Szczepienia nauczycieli do końca tygodnia

W czasie konferencji przedstawicieli rządu poinformowano, że do 7 marca planowane jest zakończenie szczepień wśród nauczycieli i rozpoczęcie szczepień uzupełniających personelu medycznego. Jacek Malarski dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu informuje, że w pierwszej turze zaszczepiła się większość nauczycieli i pracownicy do tego uprawnieni. - W sumie zaszczepiło się ok. 80 proc. nauczycieli. Większość miała objawy poszczepienne, ale zdarzały się osoby, które nie miały ich w ogóle. Po 10 godzinach od szczepienia miałem dreszcze i było mi zimno, potem nie spałem przez resztę nocy. Obudziłem się z bólem głowy. Podobne objawy mieli też szczepieni nauczyciele. Niektórzy musieli z tego powodu pracować zdalnie i nie przyszli do pracy – mówi dyrektor. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 2 marca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe