Powiat parczewski: Kogo będzie stać na wymianę kopciucha na nowy piec?

  • 02.03.2021, 11:16
  • Tomasz Wachulski
Powiat parczewski: Kogo będzie stać na wymianę kopciucha na nowy piec?
W trosce o czyste powietrze i nasze zdrowie Sejmik Województwa Lubelskiego przyjął uchwałę antysmogową. Od maja tego roku piece centralnego ogrzewania mają być sukcesywnie eliminowane. Zastąpić je mogą jedynie systemy grzewcze wykorzystujące energię odnawialną. Wielu mieszkańców powiatu parczewskiego bez dofinansowania nie będzie stać na taki wydatek.

Tegoroczna zima mocno dała się we znaki mieszkańcom całego naszego To spowodowało, że właściciele domów palili w piecach więcej niż zwykle. Unoszący się z kominów dym sprawił, że wskaźniki stacji pomiaru jakości powietrza przez wiele dni świeciły na czerwono. Radni sejmiku przyspieszyli więc pracę nad uchwałą i przyjęli ją podczas sesji 19 lutego. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 maja tego roku.

Domy, na których budowę pozwolenie zostanie wydane po 1 maja tego roku od razu będą musiały zostać dostosowane do nowych standardów grzewczych, czyli podłączone do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Co jednak gdy nie ma takiej możliwości? - Nie wyklucza się stosowania instalacji OZE (poza kotłami na biomasę drzewną w postaci pelletów lub brykietów, bo jest to paliwo stałe), ogrzewania elektrycznego, olejowego i innych nieemisyjnych źródeł ciepła - wyjaśnia Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka województwa. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 2 marca

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
krys
krys 08.03.2021, 12:12
Dla zainteresowanych tematem polecam https://pulsarinstalacje.pl

Pozostałe