Międzyrzec Podlaski: Będzie bezpieczniej nad wodą. Nowy sprzęt dla OSP Stołpno

  • 02.03.2021, 13:26
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Międzyrzec Podlaski: Będzie bezpieczniej nad wodą. Nowy sprzęt dla OSP Stołpno Paulina Chodyka-Łukaszuk
Na wyposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” trafił nowy samochód i specjalistyczny sprzęt do ratownictwa wodnego oraz skuter wodny. Inwestycja warta ponad 450 tys. złotych była możliwa m.in. dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wsparciu miasta.

Nowy samochód oficjalnie został przekazany 24 lutego w siedzibie międzyrzeckiej firmy Tirmet, która również wsparła projekt. Wraz z autem na wyposażenie jednostki trafił też specjalistyczny sprzęt do ratownictwa wodnego oraz skuter wodny.

Wszystko to w ramach realizacji projektu „Zakup zestawu mobilnego do ratownictwa wodnego”. Jego wartość to łącznie 463 tys. zł, z czego 234 tys. zł pochodzi z NFOŚiG, 100 tys. dołożyło miasto, a reszta pochodzi z funduszy jednostki, jej partnerów i przyjaciół. 

- Samochód został skonstruowany na bazie auta Iveco i przystosowany do ratownictwa wodnego. Wyposażony jest w skafandry, sprzęt nurkowy, medyczny, sprzęt burzący oraz wszelkie potrzebne narzędzia, które pozwolą nam prowadzić profesjonalne działania na wodach. Cały czas rozwijamy się w tym zakresie i działamy bardzo prężnie jako jednostka z dużym potencjałem ludzkim. Mam tu na myśli młodzież, którą szkolimy i uczymy ratownictwa wodnego, oczywiście oprócz działań z zakresu ochrony przeciwpożarowej - mówi prezes OSP "Stołpno", Karol Szmytko.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 2 marca

 

 

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiktor
Wiktor 03.03.2021, 10:59
Już widzę te akcje ratunkowe skuterem wodnym.

Pozostałe