Powiat bialski: Woda w Krznie przekroczyła stan alarmowy

  • 02.03.2021, 09:52
  • red.
Powiat bialski: Woda w Krznie przekroczyła stan alarmowy Adam Trochimiuk/Archiwum
Z dnia na dzień podnosi się poziom wody w Krznie. Na wodowskazie w Malowej Górze stan rzeki przekroczył już stan alarmowy. IMGW wydało ostrzeżenie o wezbraniach oraz prognozuje, że poziom wody będzie się jeszcze podnosił w kolejnych dniach.

Z dnia na dzień podnosi się poziom wody w Krznie. W punkcie pomiarowym w Malowej Górze stan rzeki wynosił na dzisiejszy poranek 356 cm, co oznacza że został przekroczony stan alarmowy wynoszący 350 cm. Poziom wody w rzece może w kolejnych dniach jeszcze wzrosnąć. Dlatego IMGW wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia o wezbraniach z przekroczeniem stanów alarmowych dla zlewni Krzny. -  W związku ze spływem wód roztopowych, na Krznie prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody, w strefie stanów wysokich, przy przekroczonym stanie alarmowym w Malowej Górze - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Powodem są roztopy i systematycznie spływanie wód do rzeki. 

Z kolei stan rzeki Bug w Krzyczewie choć także z dnia nadzień wzrasta, jak na razie jest na poziomie poniżej stanu ostrzegawczego. Obecnie wynosi 358 cm, przy stanie ostrzegawczym na poziomie 380 cm i stanie alarmowym 480 cm. 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czyt
czyt 02.03.2021, 14:19
Biała jest bezpieczna, żadne cudze dobro tu nie wpłynie, są dwa, trzy urządzenia po drodze! A jeśli zacznie padać, to jak to wypuścić z pół roku, by odpłyło?

Pozostałe