Gmina Konstantynów: Spór o wnioski i skarga na wójta

  • 03.03.2021, 09:31 (aktualizacja 03.03.2021, 09:37)
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Gmina Konstantynów: Spór o wnioski i skarga na wójta Google Street View
Mieszkańcy zrzeszeni w Spółdzielni Mieszkaniowej Astra w Konstantynowie zarzucają wójtowi Romualdowi Murawskiemu, że nie uwzględnił żadnej ich propozycji we wniosku złożonym do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach wsparcia gmin popegeerowskich. Wójt z kolei tłumaczy, że wnioski spółdzielni dotyczyły inwestycji zlokalizowanych na ich własności, a składając propozycje w tym programie wybrał takie, z których skorzysta większość mieszkańców.

Przypomnijmy, że dofinansowanie w ramach RFIL wsparcie gmin popegeerowskich można uzyskać na wszelkie zadania inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Propozycje można było składać do 12 lutego.

Wójt nas zignorował
Spółdzielnia Mieszkaniowa Astra w Konstantynowie jeszcze na początku stycznia zaproponowała swoje wnioski w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i wsparcia gmin popegeerowskich i przedłożyła je w urzędzie gminy. – Wójt w ogóle nie uwzględnił naszych propozycji. Długo nie chciał też wyjaśnić dlaczego tak się stało, choć naszym zdaniem inwestycje, które zaproponowaliśmy jak najbardziej wpisują się w ten instrument wsparcia. Wnioski skompletowaliśmy 8 i 13 stycznia, po czym zanieśliśmy je do urzędu gminy. Długo czekaliśmy na odpowiedź wójta. Ostatecznie usłyszałam, że nasz wniosek się nie kwalifikuje, choć uzupełniliśmy wszystko zgodnie z przepisami oraz że gmina wniosek już złożyła – mówi Jolanta Rusecka, prezes SM Astra. Warto wspomnieć, że spółdzielnia zarządza zasobami mieszkaniowymi, sprzedanymi przez Agencję Własności Rolnych Skarbu Państwa pracownikom PGR Konstantynów. Wnioski SM zostały poparte przez 76 mieszkańców, byłych pracowników PGR i ich rodzin, którzy chcieli, by przeprowadzić siedem inwestycji na łączną kwotę 730 000 zł. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 2 marca

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe