Dwa razy próbował się zabić. Dramatyczna akcja ratunkowa

  • 03.03.2021, 15:59
  • red.
Dwa razy próbował się zabić. Dramatyczna akcja ratunkowa
Dramatyczne zgłoszenie otrzymali terespolscy policjanci. Kobieta zawiadomiła ich o tym, że 39-letni mieszkaniec gminy Piszczac chce popełnić samobójstwo. Raz już próbował, ale ona mu to uniemożliwiła. Mężczyzna wybiegł więc z domu i udał się na rozlewiska, gdzie dokonał drugiej próby samobójczej. Na szczęście funkcjonariusze go odnaleźli i zdążyli wyciągnąć go z wody. Udzielili mu też pierwszej pomocy przedmedycznej, co uratowało życie 39-latka.

We wtorek, 2 marca przed godziną 20:00 dyżurny komisariatu w Terespolu otrzymał zgłoszenie, z treści którego wnikało, że mieszkaniec gminy Piszczac chce popełnić samobójstwo. Zgłaszająca oświadczyła, że mężczyzna usiłował odebrać sobie życie, jednak kiedy mu to uniemożliwiła wybiegł z domu twierdząc, że i tak ze sobą skończy.

- Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Sierż. szt. Krzysztof Bednarczyk oraz sierż. szt.. Daniel Pawluczuk, rozpoczęli poszukiwania desperata. Sprawdzili zarówno teren posesji jak też okolicę miejsca zamieszkania w tym kompleks leśny. Mundurowi zauważyli mężczyznę na terenie rozlewisk. 39-latek był już po szyję zanurzony w wodzie - relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Niewątpliwie, gdyby nie właściwa i szybka reakcja mundurowych mogłoby dojść do tragedii. W tym przypadku o życiu 39-latka decydowały minuty.

Funkcjonariusze wyciągnęli mężczyznę na brzeg i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. W tym przypadku o życiu 39-latka decydowały minuty. Ostatecznie mężczyzna trafił pod opiekę medyków.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe