Powiat radzyński: Powiat odracza zobowiązania szpitalowi

  • 05.03.2021, 09:11 (aktualizacja 05.03.2021, 09:15)
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Powiat odracza zobowiązania szpitalowi Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim
Ponad milion złotych zobowiązań SP ZOZ względem powiatu radzyńskiego zostało przez samorząd odroczone. - Chodzi o to, żeby wilk był syty i owca cała. Po prostu wspieramy nasz szpital - wyjaśnia starosta Szczepan Niebrzegowski.

O sytuację szpitala powiatowego pytał na sesji rady powiatu radny Jakub Jakubowski. Interesowało go jak przedstawia się  kondycja finansowa placówki i skąd odroczenie zobowiązań jakie szpitalowi zapewnił powiat.

- Zadłużenie szpitala wobec powiatu to 1 mln 913 tys. zł, z czego odroczono 1 mln 213 zł - informuje starosta Szczepan Niebrzegowski. - Przez 20 lat wszystkie zarządy powiatu kierowały się zasadą wspierania szpitala powiatowego i odraczały mu płatności na kolejne lata. O umorzeniu nie może być mowy, bo wówczas osłabiamy swoje wskaźniki i prognozę finansową powiatu. Dlatego po prostu odraczamy placówce pewne płatności. W ten sposób i wilk jest syty i owca cała. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym wydaniu Słowa Podlasia z 2 marca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe