Gmina Jabłoń: Umożliwią młodym budowę 

  • 05.03.2021, 09:15
  • (TWA)
Gmina Jabłoń: Umożliwią młodym budowę  UG Jabłoń
Władze podjęły się zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu umożliwią mieszkańcom budowę domu, albo rozbudowę gospodarstwa.

Młodzi mieszkańcy chcą osiedlać się na terenie swojej gminy. Mają jednak problem ze znalezieniem działki. Nieruchomości nie brakuje, ale w gminnym planie nie mają przeznaczenia pod zabudowę. Z reguły są to grunty orne.

- Od pewnego czasu mieszkańcy składają do nas wnioski o zmianę przeznaczenia gruntów, głównie w celu umożliwienia im budowy domu jednorodzinnego. To wymaga zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Ponieważ takich wniosków otrzymaliśmy bardzo dużo, postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom naszej społeczności – tłumaczy wójt Dariusz Łobejko. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 2 marca

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe