Gmina Kąkolewnica: Rozbudują kanalizację i oczyszczalnię ścieków

  • 05.03.2021, 09:28
  • (joan)
Gmina Kąkolewnica: Rozbudują kanalizację i oczyszczalnię ścieków Anna Mróz/Facebook
W ubiegłym tygodniu wójt Anna Mróz podpisała umowę na dofinansowanie inwestycji związanych z gospodarką wodno-ściekową. Przedsięwzięcie warte 3,6 mln zł, otrzymało wsparcie na poziomie 1,8 mln zł.

Pieniądze udało się pozyskać w ramach konkursu przeprowadzonego przez urząd marszałkowski w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– Dzięki pozyskanej dotacji zbudujemy 2 km sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w Kąkolewnicy na ul. Rudnik. Przebudujemy oczyszczalnię ścieków w Kąkolewnicy  i zbudujemy zadaszony zbiornik na osad z oczyszczalni ścieków. Dodatkowo w ramach projektu zaplanowane są zakupy ciągnika z przyczepą oraz koparko-ładowarki – informuje wójta Anna Mróz.

Cała inwestycja zaplanowana pod nazwą  „Poprawa stanu gospodarki ściekowej w Gminie Kąkolewnica” kosztować będzie 3 609 853,65 zł, natomiast dofinansowanie wyniosło 1 836 529,00 zł.

Jak zapowiedziała wójt Mróz, zaraz po podpisaniu umowy w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, gmina ogłosi przetargi, wyłoni wykonawcę i ruszy z pracami.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe