Biała Podlaska: Poseł ujawnia listę płac

  • 09.03.2021, 09:50
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Poseł ujawnia listę płac
Dwóch prezesów w zarządzie Wod-Kanu zarobiło w ubiegłym roku łącznie ponad 400 tys. zł brutto. Spółka płaci też prezesowi MZK i wiceprezydentowi miasta, za pracę w radzie nadzorczej. - To pokazuje, jak krzyżowo uposaża się ta władza – mówi poseł Dariusz Stefaniuk, który w ostatnich tygodniach otrzymał listę uposażeń zarządu i rady nadzorczej spółki. - Zarobki w zarządach spółek są na podobnym poziomie co za prezydentury posła Stefaniuka – twierdzi prezydent Michał Litwiniuk.

Poseł Dariusz Stefaniuk zestawia uposażenie władz Wod-Kan z zapowiadanymi podwyżkami opłat za wodę i ścieki. Twierdzi, że stworzenie stanowiska wiceprezesa w tej spółce, podraża koszty jej utrzymania. Wskazuje też na obsadę rady nadzorczej spółki, w której na funkcji przewodniczącego zasiada prezes innej spółki miejskiej – MZK, a wiceprzewodniczącym jest tu wiceprezydent Maciej Buczyński.

- To pokazuje, jak krzyżowo uposaża się ta władza w różnych miejscach. Ja rozumiem, że to jest ta idea, że zatrudniajmy teraz swoich, bo jak nie możemy zwiększyć pensji w urzędach, to możemy pomóc im w spółkach – twierdzi Dariusz Stefaniuk i zapewnia, że gdy on był prezydentem, miasto w radach nadzorczych spółek miejskich miało również swoich przedstawicieli, ale nie był to żaden z wiceprezydentów. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 9 marca

 

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
radzyniak
radzyniak 05.01.2022, 10:59
Biała to żuliki i chłopy. Zawsze byli dymani i będą. Za miskę ryżu będą ***ć i się cieszyć, że PAN dał. Poniższe wpisy świadczą o tym wyraźnie, więc nie ma szans by w tym mieście coś uległo zmianie, będzie cały czas dymanie :)
Obiektywny
Obiektywny 02.04.2021, 13:25
Pan z PiSu nie może się pogodzić z przegrana. Karierowicz a nie Prezydent Pan Stefaniuk tym byl. Za jego czasu B. P stała w miejscu poza parkiem Kaczyńskiego z monitoringem. Panie Stefaniuk ciesz się tym co masz będąc posłem... Bo takiego staniwiska wiecznie nie bedziesz miał... Na Wiejskiej się udzielaj wchodz na mównicę przemawiaj bądź aktywny nie chowaj sie....
old
old 13.03.2021, 14:59
Do Belze Buby : Chodzi ci o tęczowego gendercapelana ?
Marysia
Marysia 25.03.2021, 19:41
Nie, chodzi o tego drugiego o Macieja Buzyńskiego. Musi chłop gdzieś dorobić bo urzędzie miernie zarabia się.
josef
josef 12.03.2021, 21:39
Kiedyś wcześniej to się zaczęło,łącznie za Stefaniuka trwało i za obecnego picera jest zreformowana kontynuacja.Gdyby wybory były rzetelne i stosowne prawo to takich wykrzywień w administracji by nie było.Jest faktem,że przypadkowi prezydenci/to za duże słowo dla niedorostków/ stworzyli dla swoich raj bazując na wyniszczającym społeczeństwie,które to o naiwności ,ich wybiera.
Belzebub
Belzebub 12.03.2021, 16:36
W "Wód-Kanie" zdecydowanie potrzebny jest firmowy kapelan! Oczywiście z pensją na poziomie prezesa bo i stanowisko bardziej odpowiedzialne.
No coment
No coment 12.03.2021, 14:19
Obaj siebie warci . Prezydent Stefaniuk zaraz po wyborach służbowym autem woził swoje dziecko do przedszkola po ul. Zamkowej w godzinach swojej pracy, na oczach wyborców-mieszkańców Białej. Można -można.
Faryzeusz
Faryzeusz 12.03.2021, 14:27
To "drobiazg" ale w kontekście walki przedwyborczej gdzie padały zarzuty pod adresem poprzednika Czapskiego o jego bezprawne wykorzystywanie pojazdu służbowego mówi wiele o adwersarzu.
AntyPiS
AntyPiS 09.03.2021, 14:45
Ale za to byli ludzie z Gdańska, Warszawy z całej Polski. I jeszcze trzeba było płacić za noclegi. A teraz są ludzie z naszego miasta, którzy tutaj płacą podatki. Niech Stefaniuk nie zapomina ze nie ma dyrektora technicznego, którym był Bystrzyński, wiec ilościowo i zarobkowo się zgadza.
Interesujace
Interesujace 15.03.2021, 10:41
Nie ma Bystrzyńskiego ale jest .

Pozostałe