Parczew: Miasto i wieś będą miały oddzielne studium

  • 09.03.2021, 12:01
  • Tomasz Wachulski
Parczew: Miasto i wieś będą miały oddzielne studium Gmina Parczew
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miało powstać tylko dla Parczewa. Jednak wielu mieszkańców pozostałych wiosek też chce zmienić przeznaczenie gruntów, aby móc wybudować na nich domy. Dlatego powstanie kolejne studium, tym razem dla miejscowości poza granicami miasta.

Nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego mogło być gotowe już dawno. Już w 2016 roku rada miejska przyjęła uchwałę o stworzeniu jednego dokumentu dla całej gminy. Okazało się jednak, że to nie jest możliwe.

- W ubiegłym roku ponownie przystąpiliśmy do prac nad stworzeniem studium, ale odrębnego dla miasta. Teraz to samo chcemy zrobić dla terenów poza granicami Parczewa. Nowe studium jest bardzo potrzebne, bo wiele osób chce zmienić przeznaczenie swoich gruntów. Pytają, czy wnioski, jakie złożyli w tej sprawie zostaną uwzględnione – mówił podczas ostatniej sesji przewodniczący rady miejskiej Mirosław Naumiuk.

Burmistrz zapewniał, że wszystkie wnioski o zmianę przeznaczenia gruntu zostaną uwzględnione w nowym studium. Jednak proces opracowania dokumentu jest bardzo czasochłonny. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 9 marca

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe