Gmina Drelów: Nie chcą kur na bukaciarni

  • 09.03.2021, 13:08
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Nie chcą kur na bukaciarni
Inwestor na obrzeżu Drelowa zaplanował budowę ośmiu kurników. Mieszkańcy protestują, bo nie widzą możliwości technicznych dla floty transportowej. 

Przedsiębiorca zaplanował budowę fermy na tzw. bukaciarni leżącej między Drelowem a Żerocinem. 28 lutego odbyło się zebranie, na którym przedstawił koncepcję zagospodarowania terenu. - Powstanie tu osiem kurników z obsadą 500 tys. kur w jednym cyklu, na siedem cykli rocznych - poinformował Stanisław Wysokiński. Odpowiadał też na pytania zebranych, z których najważniejsze skoncentrowały się wokół tematu dojazdu do działki.

Ludzie protestują przeciwko dopuszczeniu do eksploatacji przez ciężkie pojazdy budowlane i transportowe nowo ulicy Bankowej. Według założeń projektowych średniorocznie na dobę przejedzie drogą 8 pojazdów w godzinach 8-20. - Przez 3 tygodnie intensywnie będą nam jeździły samochody ulicą Bankową, bo przecież żaden kierowca nie zostanie zmuszony do tego, żeby poruszał się ulicą Poprzeczną, która jest drogą gruntową, z wybojami, kałużami w przypadku opadów - zauważył Wiesław Chodźko. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 9 marca

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe