Terespol: Przemyt papierosów udaremniony

  • 09.03.2021, 11:20
  • red.
Terespol: Przemyt papierosów udaremniony Zdjęcia NOSG
Wspólna akcja straży granicznej i funkcjonariuszy administracji skarbowej udaremniła przemyt prawie 30 tysięcy paczek papierosów.

Na granicy z Białorusią w Terespolu nielegalny towar został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie i lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola wraz z funkcjonariuszami z Oddziału Celnego w Terespolu prowadzą wspólne kontrole mające na celu przeciwdziałanie przemytowi do Polski wyrobów akcyzowych. - W ostatnich dniach funkcjonariusze udaremnili kilka dużych prób przemytu papierosów, które ukryte były w pociągach towarowych - w legalnie wwożonych do Polski ładunkach. W trzech przypadkach towarem „przykrywkowym” dla przemytu była drewniana zrębka. W ostatnich miesiącach to właśnie w ładunku zrębki funkcjonariusze z przejścia kolejowego w Terespolu najczęściej znajdują nielegalne papierosy - informuje por. Dariusz Sienicki z NOSG.

W kolejnym pociągu papierosy ukryte były w ładunku betonowych bloczków i wyrobów z cementu. Jeszcze inny skład towarowy załadowany był legalnie wwożoną do Polski płytą pilśniową, pomiędzy którą funkcjonariusze SG i KAS znaleźli aż 12,4 tys. paczek papierosów.

Łącznie, w wyniku pięciu przeprowadzonych kontroli, zostało zajętych blisko 29,4 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej 440 tys. złotych.

red.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe