Powiat łosicki: Pięć wariantów Via Carpatia

  • 16.03.2021, 14:25
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Pięć wariantów Via Carpatia Joanna Gąska/Archiwum
Do 2027 roku powinna powstać trasa prowadząca od granicy województw podlaskiego i mazowieckiego, przez Łosice do granicy mazowieckiego i lubelskiego, która będzie częścią budowanego międzynarodowego szlaku drogowego Via Carpatia. Jest to najkrótszy odcinek planowanej S 19 liczący około 33 kilometrów, który zostanie poprowadzony przez gminy powiatu łosickiego.

Droga ekspresowa numer 19 to element międzynarodowego szlaku Via Carpatia. W Polsce trasa ta będzie miała ponad 700 km długości i przebiegać będzie przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Via Carpatia w powiecie łosickim przetnie tereny gmin: Sarnaki, Platerów, Łosice, Olszanka oraz Huszlew.

Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze do budowy. Tworzone jest studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej. - Jest to opracowanie, które służy m.in. do wstępnego ustalenia wariantów przebiegu trasy, jej parametrów technicznych, zakresu rzeczowego inwestycji, a także umożliwieniu uzyskania tzw. decyzji środowiskowej – wyjaśnia Łukasz Minkiewicz z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym wydaniu Słowa Podlasia z 16 marca

Joanna Gąska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe