Radzyń Podlaski: Chcą wsparcia dla lokalnego biznesu

  • 17.03.2021, 15:30
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Chcą wsparcia dla lokalnego biznesu
Jeszcze pod koniec ubiegłego roku do urzędu miasta w Radzyniu Podlaskim trafiła petycja podpisana przez przedstawicieli branży gastronomicznej, o wsparcie ich biznesów w trudnym czasie pandemii. Miasto z odpowiedzią się nie spieszy, działań dotąd nie podjęło, a stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto nagrywa film, w którym o problemie prowadzenia działalności w czasie pandemii mówią przedsiębiorcy.

Jak informują wnioskodawcy pomysłu w Radzyniu Podlaskim zarejestrowanych jest ponad 40 firm z kodem PKD 56.10.A,  czyli restauracje i inne stałe placówki gastronomiczne. By pokazać z czym borykają się przedsiębiorcy, stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto stworzyło film, w którym przedstawiciele branż gastronomicznych i fitness sami mówią o trudach pracy w ostatnim roku.

Chcemy pracować i zarabiać
Karol Kalinowski, właściciel Eldorado,  swoją działalność otworzył tuż przed ubiegłorocznym wiosennym lockdownem. – Restaurację otworzyłem na początku 2020 roku. Krótko pracowałem w tej normalnej rzeczywistości – przyznaje. Z uwagi na to, że nie prowadził biznesu w 2019 roku, nie mógł skorzystać ze wsparcia, które oferowało przedsiębiorcom państwo. - Nie zwolniłem nikogo z sześcioosobowej załogi. Raz na 6 tygodni każdy dostaje tydzień wolnego. Ja jestem jeszcze przygotowany ma marzec, żeby jakoś przetrwać z pomocą rodziny. Kwiecień, jeśli nas nie otworzą, to już będzie pakowanie walizek – mówi w nagraniu Kalinowski. (...)

 

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 16 marca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe