Gmina Wohyń: Przystosują urząd dla niepełnosprawnych

  • 19.03.2021, 09:41
  • (joan)
Gmina Wohyń: Przystosują urząd dla niepełnosprawnych Google Street View
Radni w tegorocznym budżecie zabezpieczyli 80 tys. zł na prace związane z przystosowaniem budynku gminy do potrzeb osób niepełnosprawnych. Gmina chce na ten cel pozyskać wsparcie finansowe z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Zabezpieczamy te 80 tys. zł w budżecie jako wydatki majątkowe – informował radnych podczas ostatniej sesji rady gminy wójt Tomasz Jurkiewicz. – chcemy przeznaczyć te pieniądze na prace związane z dostosowaniem budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jesteśmy w trakcie tworzenia wniosku do PFRON, skąd możemy pozyskać dofinansowanie w wysokości 35 procent.

W ramach przedsięwzięcia samorząd chce wymienić okładzinę schodów w budynku, wymienić poręcze i poszerzyć drzwi. Zamontowana również zostanie specjalna platforma dla wózków, by petent mógł się dostać na parter budynku.  

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe