Biała Podlaska: Rada już jest, kiedy będą chodniki?

  • 24.03.2021, 08:55
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Rada już jest, kiedy będą chodniki? fot. Joanna Danielewicz
O budowę i naprawy chodników w mieście upominają się od dłuższego czasu mieszkańcy i radni. W ubiegłym tygodniu w urzędzie miasta zaczęła swoje prace komisja ds. budowy chodników, która ma opracować plan i listę inwestycji. Swoje propozycje przedstawił już obóz prezydenta w radzie miasta. Są tam i chodniki, o które upominali się wcześniej radni innych klubów.

We wrześniu ubiegłego roku radni Białej Samorządowej, jako jedyny klub w radzie, postanowili skorzystać z przysługującego im prawa i skierować do konstruowanego wówczas na ten rok budżetu miasta swoje propozycje inwestycyjne. Wśród nich znalazła się budowa chodnika na ul. Żeromskiego, na którą proponowali kwotę 300 tys. zł i remont chodnika na ul. Leszczynowej za taką samą kwotę. Propozycje radnych BS nie znalazły odzwierciedlenia w tegorocznym budżecie.

W grudniu natomiast radny Zjednoczonej Prawicy, Adam Chodziński złożył petycję w której wnioskował o budowę chodnika wzdłuż zmodernizowanej na jesieni ubiegłego roku ul. Dalekiej. - Byłem zaskoczony, że w ramach tej inwestycji nie powstał chodnik, choćby po jednej stronie ulicy. Stąd moja petycja, która, choć złożona 14 grudnia, na sesji pod koniec roku nie doczekała się odpowiedzi ze strony władz miasta – mówi Adam Chodziński. A jak zaznaczył w petycji, liczył na to, że realizacja chodnika przy zmodernizowanym ciągu zostanie wykonana na początku 2021 roku.

Długie oczekiwanie
Prezydent odnosząc się do kwestii ul. Dalekiej podczas grudniowej sesji rady miasta stwierdził, że zrobiono to, co dla mieszkańców było najpilniejsze. A ci mieli wnosić o odwodnienie, bo zalewało im posesje. - Nie mieliśmy miliona złotych na wykonanie tego odcinka w pełnej technologii z chodnikami – dodał prezydent. Przypomniał, że sytuacja z którą miasto się boryka w kwestii ulic osiedlowych i chodników wynika z wieloletnich zaniedbań. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 23 marca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe