Terespol: 21-latek odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków

  • 24.03.2021, 19:47
  • red.
Terespol: 21-latek odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków
W mieszkaniu 21-letniego mieszkańca Terespola policjanci znaleźli 200 porcji dilerskich amfetaminy. Młody mężczyzna podejrzany jest też o udzielanie narkotyków. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

W miniony piątek, 19 marca, policjanci Wydziału Kryminalnego terespolskiego komisariatu weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta. Z ich informacji wynikało, że mieszkający tam 21-latek może posiadać znaczne ilości narkotyków. - Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili te informacje. W pokoju zajmowanym przez młodzieńca ujawnili woreczek foliowy z zawartością brył żółtej substancji. W działaniach tych wspierał policjantów funkcjonariusz Straży Granicznej w Terespolu z psem służbowym przeszkolonym do wykrywania narkotyków - informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej. Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że ujawniony proszek to amfetamina. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 200 porcji dilerskich.

Nielegalne środki zostały zabezpieczone, natomiast 21-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna podejrzany jest o udzielanie narkotyków. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe