Międzyrzecka szkoła współpracuje z WAT

  • 26.03.2021, 13:20
  • (pc)
Międzyrzecka szkoła współpracuje z WAT WAT
Zespół Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich rozpoczyna współpracę z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie. Niedawno dyrektor szkoły i rektor uczelni podpisali porozumienie w tej sprawie. 

Porozumienie pomiędzy placówkami, określające obszary wspólnych działań podpisali 9 marca rektor-komendant WAT płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak i dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Arkadiusz Stefaniuk. Jak przystało na te czasy, umowa została podpisana podczas spotkania online.

WAT to jedyna uczelnia techniczna, w której prowadzone są zarówno studia wojskowe jak i cywilne.  - To sprawia, iż jesteśmy unikalni w skali kraju pod względem możliwości kształcenia, jakie dajemy absolwentom szkół średnich. Dbamy o najwyższy poziom nauczania i staramy się go ciągle podnosić. Bardzo się cieszę, że zainicjowaliśmy współpracę i wierzę, iż przyniesie ona obopólne korzyści – mówił płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak. Rektor wyraził również nadzieję, że absolwenci międzyrzeckiej szkoły zostaną w przyszłości studentami WAT. - Jestem przekonany, że uczniowie kończący szkoły o profilach technicznych znakomicie odnajdą się w naszej uczelni. Czekamy na waszych absolwentów – dodał.

W ZST będą odbywać się zajęcia, prowadzone przez nauczycieli akademickich i WAT konsultacje w doborze treści programowych. Placówki będą też wspólnie organizować konkursy i imprezy sportowe i rekreacyjno-naukowe, a maturzyści będą mogli uczestniczyć w pracach studenckich kół naukowych. Dodatkowo szkoła będzie otrzymywać czasopismo pracowników i studentów WAT oraz publikacje o charakterze naukowym, które mogą być wykorzystywane w procesie dydaktycznym.  - Jestem pewien, że nasi uczniowie skorzystają na współpracy z WAT – uczelnią reprezentującą bardzo wysoki poziom nauczania. Naszym priorytetem jest edukacja wykwalifikowanych pracowników, którzy będą mogli znaleźć zatrudnienie zarówno na rynku krajowym, jak i w całej Unii Europejskiej – podkreślał dyrektor ZST, Arkadiusz Stefaniuk.

Przypomnijmy, że ZST składa się z dwóch szkół: technikum oraz branżowej szkoły I stopnia. Placówka uczestniczy w programach unijnych zapewniających wyjazdy uczniów do Francji, Hiszpanii i Norwegii, podczas których młodzież odbywa staże w tamtejszych zakładach pracy.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe