Biała Podlaska: Kiedy ruszy Karuzela?

  • 02.04.2021, 08:30
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Kiedy ruszy Karuzela? Joanna Danielewicz
Z Grzegorzem Pękalskim, prezesem zarządu Karuzela Holding, rozmawia Joanna Danielewicz.

Nad jakim projektami aktualnie pracuje Karuzela Holding?

Mamy w tej chwili w przygotowaniu pięć projektów w Polsce z prawomocnymi pozwoleniami na budowę, między innymi ten w Białej Podlaskiej. Wszystkie mają od 7 do 14 tys. mkw. powierzchni. Aktualnie prowadzimy przetargi na wybór generalnego wykonawcy w trzech z nich i w tym roku na przełomie czerwca i lipca planujemy rozpocząć ich budowę. W przyszłym roku zamierzamy także rozbudować dwa z pięciu istniejących obiektów – we Wrześni i Wodzisławiu Śląskim.

Jak wyglądają inwestycje w obiekty handlowe w okresie pandemii?

Regularne zamykanie sklepów z powodu lockdown'u nie sprzyja sklepom stacjonarnym i część handlu przesunęła się do Internetu. Trudno planować przyszłość, gdy nie da się określić, jak długo taki stan będzie trwał. Zmiany te odczuły głównie sklepy z droższymi artykułami. Część sieci przyspieszyło natomiast rozwój  w skali całej Polski i są to głównie sieci o profilu dyskontowym.

Większość obiektów, jakie realizujecie w Polsce to parki handlowe, czyli obiekty działające bez wspólnych korytarzy i z jednopoziomowym parkingiem naziemnym, czy taki sam ma być projekt w Białej?

Rzeczywiście, zastanawiamy się nad formułą projektu w Białej Podlaskiej, czy ma być to galeria czy park handlowy, natomiast nie podjęliśmy jeszcze decyzji w tym zakresie. W związku z pandemią i obawami klientów, formuła parku handlowego lepiej się obroniła niż galeria z zamkniętymi powierzchniami wspólnymi. Właśnie taki obiekt – park handlowy otworzyliśmy w listopadzie ubiegłego roku w Ełku i początki jego działalności są bardzo obiecujące.

Głównymi sklepami w parkach handlowych są właśnie sieci dyskontowe takie jak KiK, Dealz, Tedi, Action, Pepco, Sinsay.

To sieci, które mają teraz 5 minut swojego rozwoju. Wszyscy ci operatorzy weszli na rynek stosunkowo niedawno i po otwarciu swoich pierwszych sklepów zaczęli mieć bardzo dobre wyniki. To zachęciło ich do rozwoju i aktualnie próbują w dosyć szybkim tempie otworzyć swoje sklepy w nowej formule w poszczególnych miastach.

Kiedy wobec tego wrócicie do realizacji Karuzeli w Białej Podlaskiej?

Chcielibyśmy jak najszybciej, ale jest jeszcze wiele elementów, jakie musimy dograć zanim wznowimy budowę.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe