BIAŁA PODLASKA: Zjednoczona Prawica ulży przedsiębiorcom

  • 07.04.2021, 08:30 (aktualizacja 07.04.2021, 10:20)
  • Joanna Danielewicz
BIAŁA PODLASKA: Zjednoczona Prawica ulży przedsiębiorcom Adam Trochimiuk
Zjednoczona Prawica nie wycofała z obrad rady miasta uchwały, która wychodzi naprzeciw najemców lokali, będących własnością miasta. Chciał tego prezydent i jego służby prawne, twierdząc, że projekt uchwały przygotowany przez prawicę roi się od błędów merytorycznych. – Niech tę kwestię rozstrzygnie nadzór wojewody – stwierdził szef ZP w radzie miasta, Dariusz Litwiniuk. Projekt został przegłosowany.

Radni ZP złożyli projekt w sprawie wprowadzenia zasad wsparcia dla przedsiębiorców, wynajmujących lokale z zasobów miejskich. „Uchwała określa szczegółowo zasady, sposób i tryb umarzania należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających gminie miejskiej Biała Podlaska z tytułu oddania nieruchomości w najem (…)”. Uchwałodawcy ocenili skutki finansowe wprowadzenia tych przepisów na 100 tys. zł. – Nie wyobrażamy sobie utrzymania w obrocie prawnym tej uchwały – stwierdził prezydent Michał Litwiniuk już na początku obrad rady miasta, prosząc radnych ZP, by projekt wycofali. – Te zapisy się nie bronią prawnie.

Zdaniem prezydenta większość kwestii poruszanych w uchwale radnych prawicy jest rozstrzygana przez miasto na bieżąco. – Na posiedzeniach zgromadzenia wspólników spółki ZGL podejmowane są stosowne uchwały. Takie uchwały będą podejmowane nadal, oczywiście za zgodą rady miasta na uzupełnienie z budżetu miasta uszczerbku, jaki z tytułu stosowanych dla najemców ulg ponosi spółka – przekonywał Michał Litwiniuk. Po zastosowaniu w ubiegłym roku całej listy upustów z tytułu najmu lokali miejskich, miasto uzupełnić musi stan budżetu ZGL kwotą ponad 430 tys. zł.

 

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 6 kwietnia

 

 

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe