Region: Pomysł rządu na ruch w gospodarce

  • 07.04.2021, 12:57
  • Anna Chodyka, Justyna Lesiuk-Klujewska
Region: Pomysł rządu na ruch w gospodarce Adam Trochimiuk
W trzeciej transzy, pieniądze z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w powiecie bialskim otrzymają: Janów Podlaski, Konstantynów, Sosnówka, Sławatycze, Piszczac, Kodeń i Terespol. W sumie to ponad 6 milionów złotych.

- W całym województwie lubelskim przekazano z Funduszu Inwestycji Lokalnych ok. 160 mln zł. Dzięki temu, że rząd dofinansowuje samorządy,  „ruszymy” gospodarkę. Zostaną wykonane ważne dla gmin przedsięwzięcia oraz zakupiony sprzęt np. dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Myślę, że to istotna pomoc dla naszych małych ojczyzn. Wierzę, że te pieniądze będą bardzo dobrze wydatkowane, a mieszkańcy już wkrótce będą się mogli cieszyć nowymi inwestycjami – mówił w czasie konferencji prasowej poseł Dariusz Stefaniuk. Terespol dostał 1 mln 400 tys. zł na budowę kanalizacji oraz 500 tys. zł na remont szkoły, Janów Podlaski otrzymał 500 tys. zł na budowę drogi na trasie Janów - Wygoda oraz 400 tys. zł na przebudowę ulic 1-go Maja i Siedleckiej.  Gmina Kodeń dostała 1 mln 230 tys. zł na rewitalizację centrum Kodnia, a gminie Sosnówka przypadło 630 tys. zł na budowę stacji uzdatniania wody. Z kolei gminie Piszczac przypadło 600 tys. zł na budowę ulic. Gmina Sławatycze otrzymała 700 tys. zł na zakup wozu strażackiego, a gmina Konstantynów dostała 700 tys. zł na budowę drogi gminnej w Zakalinkach.

Terespol otrzymał z FIL m.in. 1mln 400 tys. zł. Jak wyjaśnia burmistrz Jacek Danieluk pieniądze zostaną przeznaczone na budowę kanalizacji deszczowej w mieście. - Planowana inwestycja zakłada budowę ok. 3 km sieci kanalizacji deszczowej, odwadniającej ulice w mieście. Realizacja projektu przyczyni się do lepszego zabezpieczenia terenów miejskich przed skutkami podtopień i powodzi spowodowanych opadami deszczu, a także pozwoli  na redukcję zanieczyszczeń trafiających  do odbiorników z wodami opadowymi i roztopowymi – wyjaśnia burmistrz. Dodaje, że miasto dostało też 500 tys. zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych, które zostanie przeznaczone na przebudowę budynku przy ul. Wojska Polskiego 88, gdzie się mieści obecnie Akademickie Liceum. - Miasto planuje utworzenie strzelnicy pneumatycznej. W budynku zostanie przeprowadzona wymiana drzwi w pomieszczeniach i instalacji elektrycznej. Zamontowane zostaną też klimatyzatory – wymienia burmistrz. – Każda inwestycja, na którą otrzymujemy fundusze zewnętrzne jest dla nas istotna. Niezwykle się cieszymy, że otrzymaliśmy pieniądze od rządu, gdyż samodzielnie nie moglibyśmy wykonać planowanych przedsięwzięć – zauważa Jacek Danieluk.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 6 kwietnia

Anna Chodyka, Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rymol
rymol 07.04.2021, 16:42
Gdy suweren w wyborach mądrze głosuje, kasa w samorządach niczym UFO ląduje. Gdy suweren jak w ,,Biale,, , niewyrobiony kiep... to niech nie narzeka... i klep dziadzie, biedę klep...

Pozostałe