W kościele maksymalnie 60 osób. Pozostali żałobnicy na zewnątrz

  • 07.04.2021, 14:03
  • Piotr Pyrkosz
W kościele maksymalnie 60 osób. Pozostali żałobnicy na zewnątrz
Ostatnie pożegnanie Adama Trochimiuka odbędzie się w piątek 9 kwietnia, o godz. 14.00, w kościele Błogosławionego Honorata, przy ul. Terebelskiej 50a w Białej Podlaskiej. We wnętrzu świątyni będzie mogło przebywać maksymalnie 60 osób.

Jak informuje ks. prałat Janusz Onufryjuk proboszcz parafii pw. bł. Honorata, w czasie pogrzebu do kościoła będzie mogło wejść ok. 50-60 osób. – W związku z obostrzeniami nie wszyscy będą mogli wejść do świątyni. Obecnie obowiązuje zasada, że w kościele może przebywać jedna osoba na 20 metrów kwadratowych, więc w wejściu ustawimy kogoś, kto będzie liczyć wchodzących. Pozostałe osoby będą musiały pozostać na zewnątrz, przed kościołem – wyjaśnia ks. Janusz Onufryjuk.

Po mszy kondukt żałobny wyruszy na cmentarz parafialny przy ul. Janowskiej, gdzie trumna z ciałem Adama Trochimiuka zostanie złożona w grobie. 

Różaniec w intencji zmarłego zostanie odmówiony 8 kwietnia o godz. 17.00 oraz w dniu pogrzebu, 9 kwietnia o godz. 13.00 w kaplicy domu pogrzebowego "Hades" przy. al. J. Pawła II 25. 

Piotr Pyrkosz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe