Transmisja mszy św. żałobnej na www.slowopodlasia.pl

  • 08.04.2021, 12:14
  • Piotr Pyrkosz
Transmisja mszy św. żałobnej na www.slowopodlasia.pl
W związku z obostrzeniami, nie wszyscy będą mogli wziąć udział w ostatnim pożegnaniu Adama Trochimiuka. Msza święta żałobna odbędzie się w piątek 9 kwietnia, o godz. 14.00, w kościele Błogosławionego Honorata w Białej Podlaskiej. Jej transmisję na żywo będzie można oglądać na naszej stronie internetowej www.slowopodlasia.pl

Ostatnie pożegnanie Adama Trochimiuka odbędzie się w piątek 9 kwietnia, o godz. 14.00, w kościele Błogosławionego Honorata, przy ul. Terebelskiej 50a w Białej Podlaskiej. We wnętrzu świątyni będzie mogło przebywać maksymalnie 60 osób – W związku z obostrzeniami nie wszyscy będą mogli wejść do świątyni. Obecnie obowiązuje zasada, że w kościele może przebywać jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. Pozostałe osoby będą musiały pozostać na zewnątrz, przed kościołem – wyjaśnia ks. Janusz Onufryjuk, proboszcz parafii pw. bł. Honorata.

Transmisję mszy świętej żałobnej przeprowadzi Słowo Podlasia. - Zdajemy sobie sprawę, z faktu, że Adama chce pożegnać wiele osób, a nie wszyscy będą mogli wziąć udział w pogrzebie. Dlatego na naszej stronie internetowej www.slowopodlasia.pl oraz Facebooku Słowa Podlasia w piątek od godz. 14 transmitować będziemy uroczystości żałobne z kościoła Błogosławionego Honorata. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w ostatniej drodze Adama za naszym pośrednictwem - mówi Piotr Pyrkosz, redaktor naczelny tygodnika. 

Różaniec w intencji Adama Trochimiuka zostanie odmówiony w dniu pogrzebu, 9 kwietnia o godz. 13.00 w kaplicy domu pogrzebowego "Hades" przy. al. J. Pawła II 25, po czym o godz.14.00, kondukt żałobny wyruszy do kościoła Bł. Honorata przy ulicy Terebelskiej, gdzie zostanie odprawiona msza święta. - W trosce o bezpieczeństwo wszystkich zachęcam do pozostania w domu i uczestnictwa we mszy za pośrednictwem Słowa Podlasia. Rodzina, przyjaciele, znajomi i wszyscy, którzy chcą wziąć udział w pogrzebie, przy aktualnych obostrzeniach w nie zmieszczą się w kościele. Dlatego gorąco prosimy o modlitwę i obecność w ostatniej drodze Taty za pośrednictwem mediów - mówi Ewa Tymoszuk, córka zmarłego.

Po mszy świętej, kondukt żałobny wyruszy na cmentarz parafialny przy ul. Janowskiej, gdzie trumna z ciałem Adama Trochimiuka zostanie złożona w grobie. 

Piotr Pyrkosz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Grażyna
Grażyna 09.04.2021, 14:01
Pokój jego duszy. Szkoda że nie poznamy przyczyny jego śmierci gdyż nie robią sekcji zwłok
Ete
Ete 09.04.2021, 23:36
Pani Grazyno"gratuluje" komentarza
do Grażyny
do Grażyny 09.04.2021, 14:34
żałosny i nie na miejscu komentarz
Mosze
Mosze 09.04.2021, 10:45
Nie możecie transmitować na jutubie?
AlojzyMolek
AlojzyMolek 09.04.2021, 09:05
Dziękuje za piękne zdjęcia panie Adamie.....

Pozostałe