POWIAT RADZYŃSKI: Pięć samorządów z pieniędzmi od rządu

  • 08.04.2021, 14:10
  • Joanna Danielewicz
POWIAT RADZYŃSKI: Pięć samorządów z pieniędzmi od rządu Powiat Radzyński
Gmina Radzyń Podlaski dostała dotację na trzy projekty. Wszystkie opiewały na kwoty, o które gmina wnioskowała. Na dwa przedsięwzięcia wsparcie otrzymał powiat radzyński i gmina Komarówka Podlaska, choć nie są to sumy, o jakie samorządy wnosiły. Dotacje z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych popłyną również do gmin Borki i Wohyń.

Po raz kolejny w rozdaniu rządowych pieniędzy pominięte zostały gminy Ulan-Majorat i Kąkolewnica. Natomiast kolejne wsparcie otrzymała gmina Borki. W rozstrzygnięciu konkursowym RFIL w grudniu, gmina ta otrzymała pieniądze na dwa projekty. 174 tys. 663 zł przyznano Borkom na przebudowę drogi w Woli Osowińskiej. Natomiast na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Borkach oraz wymianę zestawu hydroforowego na ujęciu wody w miejscowości Borki rząd przyznał 868 tys. 374 zł. Teraz do tego samorządu popłynie 500 tys. zł na przebudowę budynku OSP w Starej Wsi. Gmina właśnie o taką kwotę wnioskowała. Pieniądze z drugiej konkursowej transzy RFIL przyznano tym razem również powiatowi radzyńskiemu, gminie Komarówka Podlaska, gminie Wohyń oraz gminie Radzyń Podlaski.

Ta ostatnia otrzymała dotacje w 100 procentach wnioskowanych kwot, na trzy projekty. Na kanalizację we wsi Biała – 1 mln 470 tys. zł, na sprzęt do budowy kanalizacji – 500 tys. zł, a na przebudowę dróg powiatowych przy wsparciu powiatu i Funduszu Dróg Samorządowych – 4 mln zł. Powiat radzyński otrzymał wsparcie na dwa projekty. 500 tys. zł przyznano na rozbudowę warsztatów przy ZSP (etap II i III), choć samorząd wnioskował o 6 mln zł. Natomiast na przebudowę budynku i instalacji w SP ZOZ powiat otrzyma 2 mln zł z 6 mln zł, o które wnioskował. Dwa projekty zrealizuje ze wsparciem pieniędzy z budżetu państwa również gmina Komarówka Podlaska. Przyznano jej 400 tys. zł z 419 tys. zł, o które wnioskowała, na budowę wodociągu, oraz 550 tys. zł na przebudowę ul. Wojska Polskiego w Komarówce. Tu gmina wnioskowała o 645 tys. 900 zł. Gmina Wohyń otrzyma 550 tys. zł na przebudowę ujęcia wody w Wohyniu, choć wnioskowała o 2 mln 600 tys. zł.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 6 kwietnia

 

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anty
Anty 2 dni temu, 22:09
Jak zwykle dali swoim. Taka sprawiedliwosc w Pisie.

Pozostałe