Międzyrzec Podlaski: Zbudowali swoją szkołę w Minecraft

  • 09.04.2021, 11:17
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Międzyrzec Podlaski: Zbudowali swoją szkołę w Minecraft ZSE w Międzyrzecu Podlaskim
Uczniowie "Ekonomika" wzięli udział w ciekawym projekcie. Dzięki ich zaangażowaniu teraz każdy może zwiedzić ich szkołę, odwzorowaną ze wszelkimi szczegółami w Minecraft. O realizacji pomysłu opowiada nam koordynator przedsięwzięcia, nauczyciel Tomasz Marciniuk.

Kiedy się zaczęło? Ponad dwa miesiące temu. To wtedy nauczyciel wraz ze swoimi uczniami wpadł na ciekawy pomysł. Wspólnie postanowili wykorzystać możliwości gry Minecraft przy zaprojektowaniu Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim. ­ – Minecraft jest bardzo ciekawym narzędziem zarówno do zabawy jak również do nauki. Wykorzystuję tą grę podczas dodatkowych lekcji z dziećmi. Prowadzę też zajęcia z uczniami technikum informatycznego ZSE w Międzyrzecu Podlaskim, którzy chętnie grają w Minecrafta. Wspólnie stwierdziliśmy, że ciekawym projektem byłoby wykonanie szkoły właśnie w Minecraft z odwzorowaniem wszystkich szczegółów – mówi nam Tomasz Marciniuk, który przyznaje, że młodzież była już zmęczona nauką zdalną i dzięki temu udało mu się zmotywować ją do tego przedsięwzięcia.

– Uczniowie przystąpili do niego z wielką chęcią, aby mieć choć trochę odskoczni od zajęć zdalnych. Oczywiście pracowali już po zajęciach lekcyjnych – głównie popołudniami, porozumiewając się online – wyjaśnia nauczyciel. Praca nad projektem ciągle trwa. – Do tej pory szkoła została dokładnie odwzorowana wewnątrz w taki sposób, że na każdy metr bieżący zostało wykorzystanych aż 10 bloków w Minecraft, aby bardziej realistycznie przedstawić wszystkie szczegóły. W najbliższym czasie czeka nas realizacja otoczenia szkoły – dodaje.
Pierwszy był szkielet

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 6 kwietnia

 

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe