Łosice: Milion na modernizację stadionu!

  • 09.04.2021, 12:11
  • Joanna Gąska
Łosice: Milion na modernizację stadionu! Joanna Gąska
Nowa darń na płycie boiska, z budową systemu drenażu i nawodnienia, instalacja nowego oświetlenia, a także modernizacja bieżni i remont trybun dla kibiców – to część z zadań, jakie zostaną zrealizowane na stadionie miejskim dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto pozyskało na ten cel aż milion złotych.

Mimo że łosicki wniosek opiewał na kwotę 1,5 mln zł, a ostatecznie otrzymano 1 mln zł, władze cieszą się z każdej złotówki. W związku z tym, że realizacja zadania winna być zakończona najpóźniej w grudniu 2022 roku, gmina przystępuje już do prac przygotowawczych. – Przystępujemy do opracowania dokumentacji, aby jak najszybciej ruszyć z realizacją inwestycji – informuje burmistrz Mariusz Kucewicz. Z inwestycji cieszą się również mieszkańcy, bowiem to oni najczęściej korzystają z obiektu. – Lubię biegać i często korzystam z bieżni na stadionie. Jest to chyba jedyne bezpieczne i profesjonalne miejsce w mieście przeznaczone właśnie na taką aktywność sportową. Modernizacja podniesie komfort wszystkich amatorów sportu, jak i piłkarzy grających na boisku oraz kibicujących im osób – mówi mieszkanka miasta Aleksandra Czerko.

entuzjastów sportu. Zarówno dla tej aktywnej na bieżni i murawie, jak i kibicującej na trybunach. Szczególnie, że zakres zaplanowanych prac jest szeroki i gruntownie zmieni oblicze naszego kluczowego obiektu sportowego. Jestem pewny, że po modernizacji jego atrakcyjność jeszcze wzrośnie i przyczyni się do dalszego rozwoju sportu w naszym mieście. Szczerze mówiąc, to już nie mogę doczekać się efektu finalnego – wyznaje.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 6 kwietnia

 

 

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe