Biała Podlaska: Pogotowie ma nowe karetki

  • 10.04.2021, 15:07
  • (ach)
Biała Podlaska: Pogotowie ma nowe karetki archiwum Pogotowia Ratunkowego w BP
Trzy nowe karetki zasiliły flotę Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej. Koszt ich zakupu to blisko 1,8 mln zł.

Każda z karetek  jest wyposażona m.in. w defibrylator, respirator, laryngoskop światłowodowy, ssak przenośny, zestaw szyn próżniowych oraz urządzenie do infuzji pod ciśnieniem. Dodatkowo pojazdy są wyposażone w lokalizatory GPS. Umożliwiają one dyspozytorom wyświetlanie aktualnej pozycji ambulansu oraz pozwalają zoptymalizować trasę przejazdu zespołu ratownictwa medycznego, co pozwala dotrzeć szybciej do pacjenta. Zakup ambulansów dofinansowano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, kwota dotacji wynosi 1,5 mln zł.

 

(ach)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe