Łomazy: Strażacy z Łomaz mają nowy wóz ratowniczy

  • 10.04.2021, 15:16
  • (jlk)
Łomazy: Strażacy z Łomaz mają nowy wóz ratowniczy Justyna Lesiuk-Klujewska
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach ma nowy wóz strażacki. Uroczyste wręczenie aktu przekazania, kluczyków i dokumentów nastąpiło w połowie marca, na placu przed remizą OSP. – To wydarzenie jest historyczne. Mobilność naszej jednostki się zwiększy – mówił podczas uroczystości wójt Jerzy Czyżewski.

Przekazanie lekkiego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego Ford Ranger 4x4 odbyła się14 marca. Wóz pozyskano dzięki środkom z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Kluczyki i dokumenty pojazdu na ręce prezesa jednostki druha Grzegorza Tereszczuka i kierowcy Krzysztofa Filipiuka złożyli minister Marcin Romanowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej bryg. Artur Tomczuk. Wóz poświęcił wikariusz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach Krzysztof Zawadzki.

– W czerwcu ubiegłego roku została podpisana umowa pomiędzy ministerstwem sprawiedliwości a gminą Łomazy na powierzenie działań, które dofinansowywały zakup lekkiego wozu dla jednostki OSP w Łomazach. Trzy miesiące później do gminy przyjechał nowy samochód. Został zakupiony za 206 tys. zł, z czego ponad 95 proc. pochodzi z ministerstwa sprawiedliwości. Pozostałe środki zostały wydatkowane z budżetu gminy.  Niestety dwukrotnie musieliśmy przekładać uroczystość przekazania pojazdu z powodu pandemii. Cieszę się, że dziś się udało spotkać. Nowy pojazd zastąpi blisko 20-letni samochód lekki marki Lublin, który w miejscowej jednostce spełnił swoje zadanie – mówił podczas uroczystości wójt Jerzy Czyżewski.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 6 kwietnia

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
arkark
arkark 14.04.2021, 20:24
gdzie ten wóz????
Pół Sasina
Pół Sasina 14.04.2021, 21:07
Na fotce.

Pozostałe