Międzyrzec Podlaski: Językowe projekty ambitnych uczniów

  • 12.04.2021, 14:27
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Językowe projekty ambitnych uczniów ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim
"Meet my class" to projekt naukowy, w którym od lutego tego roku udział biorą uczniowie klas 7lp oraz 7s Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Projekt to inicjatywa nauczycielki Małgorzaty Goś-Marciniak. Z kolei uczniowie klas trzecich, szóstych i siódmych pod kierownictwem nauczycielki Anny Sawczuk przystąpili do międzynarodowego projektu pod nazwą "Nice to e-meet you!". W ramach obu tych zadań nauczyciele organizują lekcje języka angielskiego online z dziećmi, uczącymi się w różnych zakątkach Europy, a nawet świata. Dotychczas odbyły się spotkania z uczniami mieszkającymi w Meksyku, Azerbejdżanie, Włoszech, Turcji, Indonezji, Rosji, Francji, Bułgarii, Indiach i Grecji.

Takie niecodzienne lekcje są niezwykłą okazją do rozwijania zarówno kompetencji językowych, jak też poszerzania wiedzy na temat kultury, historii czy zwyczajów danego kraju. Dają również młodzieży szansę na zaprezentowanie swojej ojczyzny jako kraju pełnego niezwykłych miejsc, mającego bogatą historię i ciekawe obyczaje.
 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
adam
adam 05.05.2021, 14:36
znakomity pomysł

Pozostałe