BIAŁA PODLASKA: Miała być historyczna ofensywa, a są milionowe niewykonania

  • 13.04.2021, 09:39 (aktualizacja 14.04.2021, 13:12)
  • Joanna Danielewicz
BIAŁA PODLASKA: Miała być historyczna ofensywa, a są milionowe niewykonania Adam Trochimiuk/archiwum
43 mln 700 tys. zł to kwota, której miasto nie wykorzystało w budżecie inwestycyjnym ubiegłego roku. Radni pytają, co zawiodło, bo ich zdaniem kuleje proces przygotowywania i wdrażania inwestycji. - Zaoszczędziliśmy ponad 40 mln zł, a my tu na sesjach często kłócimy się czy 300 tys. zł w tą, czy w tamtą. Coś nie zagrało – komentuje kwotę niewykonań radny Henryk Grodecki ze Zjednoczonej Prawicy.

W marcu przyszedł czas na podsumowanie realizacji ubiegłorocznego budżetu. Okazało się, że miasto zaoszczędziło 43 mln zł, które zasilą tegoroczne finanse samorządu. - 25 mln zł chcemy przeznaczyć na pokrycie przedsięwzięć, na które mieliśmy wziąć kredyt. Ten punkt będzie więc z tegorocznego budżetu zdjęty – poinformował radnych prezydent Michał Litwiniuk.

Miasto zaplanowało również rozdysponowanie pozostałej kwoty, czyli 18 mln 700 tys. zł. - 8,6 mln zł pokryje zmniejszone dochody do budżetu, a 10 mln zł przeznaczamy na tegoroczne i wieloletnie inwestycje. 900 tys. zł przeznaczymy na budowę chodników w mieście a 100 tys. zł na przebudowę pomieszczeń w budynku przy ul. Piłsudskiego, tak by stworzyć zaplecze dla piłkarzy. Na inwestycje w drogi osiedlowe dokładamy 1,5 mln zł, co zapewne przyspieszy realizację naszego planu budowy dróg – wyliczał Litwiniuk. O 500 tys. zł zwiększono też pulę na niwelowanie ubytków w jezdniach.
 

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 13 kwietnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Urzędnik
Urzędnik 13.04.2021, 10:24
Nie lepiej przeznaczyć oszczędności na premie dla pracowników UM? Przecież to dzięki ich wysiłkowi tak ogromne oszczędności powstały!
Jacek
Jacek 13.04.2021, 14:42
Z danych statystycznych wnika, ze liczba urzędników z roku na rok się zwiększa. Uchwalają przepisy, a później ktoś musi je egzekwować. PO CO ? Dajcie więcej wolności małym i średnim przedsiębiorcom to i urzędników nie będzie potrzeba aż tylu i wezmą się do jakiejś solidnej roboty. Panu radnemu się przytyło ?
Urzędnik
Urzędnik 13.04.2021, 14:47
Jeśli nie będzie urzędników, to mali i średni przedsiębiorcy staną się zbytecznym balastem dla kraju. Badylarze nawet sobie nie wyobrażają, jaką solidna robotę robimy my, urzędnicy, a tylko ciągle krytykują i wyciągają do budżetu państwa albo samorządu ręce po nasze pieniążki. Przez to zarabiamy grosze za ciężka pracę po 40 godzin tygodniowo!
Jozzo
Jozzo 14.04.2021, 10:55
Skoro zarabia Pan/Pani grosze to proszę zmienić pracę do budowlanki są przyjęcia cały czas. ,,Nasze pieniążki,, nie oznaczają waszych tylko właśnie ludzi, przedsiębiorców
Urzędnik
Urzędnik 14.04.2021, 13:15
Nie po to kończyłem studia żeby teraz nosić worki z cementem. "Nasze pieniążki" są nasze- urzędników. Pieniążki przedsiębiorców są w ich kieszeniach i rachunkach bankowych.

Pozostałe