Remont kolei na ostatniej prostej

  • 16.02.2017, 11:50 (aktualizacja 16.02.2017, 12:44)
  • Jakaś sprawa porusza mieszkańców Twojej okolicy? Powiedz nam o tym, zajmiemy się tematem│[email protected]
Remont kolei na ostatniej prostej
Polskie Linie Kolejowe SA intensywnie przebudowują trasę z Łukowa do Lublina Północnego przez Parczew i Lubartów. Efektem prac będzie dogodne połączenie wykorzystywane podczas modernizacji linii Warszawa-Lublin. Pierwsze pociągi wjadą na tory w połowie tego roku.

Przebudowa trasy zapewni sprawny przejazd pociągów dalekobieżnych podczas modernizacji linii nr 7 z Warszawy do Lublina. Między Łukowem a Parczewem przebudowane zostały wszystkie 21 obiektów inżynieryjne i 14 rozjazdów. Wykonawca wymienił 70 z 90 km szyn oraz 60 z 75 tysięcy podkładów. Trwa remont 28 przejazdów kolejowo-drogowych.

Do połowy roku wszystkie roboty zostaną zakończone.

Janusz Włodarczyk

 

Czytaj więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 7

Jakaś sprawa porusza mieszkańców Twojej okolicy? Powiedz nam o tym, zajmiemy się tematem│[email protected]

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe