Miasto/Gmina Biała Podlaska: Śmietnik w środku lasu

  • 14.04.2021, 08:47
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Miasto/Gmina Biała Podlaska: Śmietnik w środku lasu Paulina Chodyka-Łukaszuk
W lesie pomiędzy Białą Podlaską a Porosiukami od wielu lat, zamiast przyjemnego widoku otaczającej zieleni, można zobaczyć rosnące z każdym rokiem góry śmieci. Zużyte opony, części samochodowe, telewizory, lodówki, worki z odpadami leżą przy leśnych ścieżkach niemal co kilka metrów. Kto to wszystko posprząta? Zarówno gmina miejska jak i wiejska rozkładają ręce w geście niemocy. Na ludzkie chamstwo nie ma rady.

Fragment lasu pomiędzy miastem Biała Podlaska a Porosiukami w gminie Biała Podlaska to wspaniały teren rekreacyjny dla okolicznych mieszkańców. I owszem, wielu z nich biega tutaj leśnymi ścieżkami, uprawia nordic walking czy przyjeżdża na spacery z dziećmi. Niestety są też osoby, które ten fragment lasu traktują jak… wysypisko śmieci.

Góry śmieci wśród drzew
Główna ścieżka rozpoczyna się zaraz za osiedlem „Słoneczne Wzgórze” w Białej Podlaskiej, a wejście do lasu jest tuż za Rodzinnymi Ogródkami Działkowymi „Pszczółka”. Już niemal od początku można napotkać porzucone wśród drzew worki ze śmieciami. Małe, duże, stare i stosunkowo „świeże”. Są też zużyte sprzęty AGD i RTV, możliwe że już liczone w tonach części samochodowe i opony. Kolejne góry odpadów znajdują się co kilka, kilkanaście metrów wzdłuż leśnych ścieżek.

Z terenu często korzysta wraz z żoną pan Zbigniew, który poprosił nas o interwencję. – Często odwiedzamy z żoną pobliski las, pomiędzy torami kolejowymi a rzeką Krzną. Co widzimy w tym lesie od lat? Góry śmieci, zaniedbanie, różnego rodzaju odpady, które przywożą tutaj ludzie. Nazwijmy rzeczy po imieniu, to zwykłe chamstwo i łajdactwo z ich strony. Wśród drzew można znaleźć stare telewizory, baki samochodowe, opony, stare siedzenia, gdyby to nie była tak poważna sprawa, można by zażartować, że idąc tymi ścieżkami można złożyć cały samochód. Nie rozumiem takiego zachowania i uważam, że powinno się je nagłaśniać i głośno krytykować – mówi nam Zbigniew Kotkowski, mieszkaniec osiedla „Słoneczne Wzgórze” w Białej Podlaskiej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 13 kwietnia

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Boberek
Boberek 14.04.2021, 13:13
Proponuję oświetloną, asfaltową ścieżkę rowerową tam pierdyknąć- będzie łatwiej wyrzucać śmieci.

Pozostałe