Gmina Wisznice: Będzie nowa droga

  • 14.04.2021, 10:13
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Wisznice: Będzie nowa droga Justyna Lesiuk-Klujewska
- Jest to największa inwestycja drogowa w gminie Wisznice, jaką realizujemy - tak o budowie drogi w Dubicy Górnej mówi wójt Piotr Dragan. Chodzi o prawie 3-kilometrowy odcinek obecnej drogi gruntowej, którym już niedługo część kierowców ominie miejscowość, jadąc np. w kierunku Radzynia Podlaskiego. 

Droga łączy drogę krajową nr 63 ze Sławatycz do Radzynia Podlaskiego z drogą wojewódzką 812, która prowadzi z Białej Podlaskiej do Krasnegostawu przez Włodawę i Chełm. Wójt zapewnia, że będzie to droga o standardzie drogi powiatowej. Jezdnia będzie miała 5,5 m szerokości, a pobocza po 75 cm z każdej ze stron. – Budowa w ok. 50 procentach jest finansowana z Funduszu Dróg Samorządowych, reszta to koszt gminy. Całość opiewa na sumę ok. 4 mln zł – mówi Piotr Dragan

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 13 kwietnia

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe