Biała Podlaska: Na co czeka miasto w kwestii Podmiejskiej

  • 15.04.2021, 10:13
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Na co czeka miasto w kwestii Podmiejskiej Archiwum
- Na realizację ul. Podmiejskiej czekamy już dwa lata. Na komisjach usłyszeliśmy, że teraz miasto nie będzie już czekać na prace PGE w pasie drogi. To po co czekaliśmy dwa lata – pytał radny Dariusz Litwiniuk (ZP) zirytowany sposobem prowadzenia inwestycji w mieście. Prezydent w odpowiedzi wskazuje na radnych, państwową spółkę i rządowy program.

Wygląda na to, że brak postępu w inwestycji na Podmiejskiej to wynik głosowań rady nad przesunięciami w ubiegłorocznym budżecie inwestycyjnym, brakiem dialogu miasta z PGE i wciąż nierozstrzygniętym konkursem z programu Funduszu Dróg Samorządowych.

Konstruując budżet na 2020 rok miasto na przebudowę ul. Podmiejskiej zaplanowało 800 tys. zł a czas realizacji inwestycji zapisany był na lata 2019 - 2020. W maju 2020 r. wprowadzono do budżetu poprawki, jedna z nich dotyczyła inwestycji na Podmiejskiej. Nakłady na tę ulicę określono na 500 tys. zł. Realizację przedsięwzięcia zaplanowano na 2020 i 2021  rok.

- W ubiegłym roku naszą wspólną decyzją było, że skoro pomagamy przedsiębiorcom i zwalniamy ich z podatków, więc zmniejszają nam się dochody, to muszą się zmniejszyć wydatki. Naszą wspólną mądrością było wówczas, że nie będziemy zdejmować finansowania z inwestycji z dofinansowaniem zewnętrznym. Największa bez dotacji była inwestycja na Podmiejskiej. Zdjęliśmy pieniądze z tej inwestycji i przełamaliśmy czas realizacji przenosząc część na 2021 rok – przypomniał ostatnio radnym prezydent Michał Litwiniuk. – Jak można zarzucać miastu, że nie radzi sobie z inwestycjami, skoro to była nasza wspólna decyzja, by ratować miejsca pracy w mieście. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 13 kwietnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ważniak
Ważniak 15.04.2021, 15:34
Trzeba poczekać aż Pan Romaniuk posmaruje...

Pozostałe