Międzyrzec Podlaski: Urzędnicy pomogą napisać wniosek

  • 16.04.2021, 09:43
  • Anna Ostapiuk
Międzyrzec Podlaski: Urzędnicy pomogą napisać wniosek fot. UM Międzyrzec Podlaski
W międzyrzeckim magistracie powstanie punkt konsultacyjno-informacyjny dla programu „Czyste powietrze”, w którym mieszkańcy otrzymają pomoc w pisaniu wniosków o dopłaty.

Burmistrz podpisał już porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Dzięki temu będzie można otrzymać bezpośrednią pomoc w pisaniu wniosków o dopłatę do wymiany starego pieca lub docieplenia domów. Urzędnicy udzielą informacji i wsparcia podczas wypełniania formularzy, natomiast wnioski złożone za pośrednictwem magistratu zostaną przekazane do WFOŚiGW w Lublinie.

Miejski punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste powietrze” już działa. Z uwagi na trwającą epidemię konsultacje odbywają się telefoniczne. W środy i czwartki w godz. 10-15 pod nr tel. 83 372 62 16 dyżuruje pracownik urzędu, który udziela informacji w sprawie programu. Uruchomiono również adres mailowy: [email protected] - Raz na kwartał będą organizowane spotkania online z mieszkańcami, podczas których przedstawimy aktualne informacje. Pierwsze planowane jest na przełomie maja i czerwca - informuje naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Krzysztof Krawiec.

Przypomnijmy, że miasto jest w trakcie realizacji programu wymiany pieców. Program „Czyste powietrze” nakierowany na redukcję smogu, w czym ma pomóc m.in. wymiana pieca zasilanego paliwem stałym na ekologiczne źródło ciepła. 

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe