Drelów: Ruszył remont drelowskiej świątyni

  • 16.04.2021, 09:46
  • Anna Ostapiuk
Drelów: Ruszył remont drelowskiej świątyni fot. Anna Ostapiuk
W drelowskim kościele rozpoczęły się prace, w ramach których zostanie wymieniona posadzka i założone ogrzewanie podłogowe. 

Prace remontowe i konserwatorskie wykonuje firma Jar-Bud Jarosław Skwarek z Łukowa, a nadzoruje konserwator zabytków Zofia Kamińska. Zakończą się w grudniu. Zaplanowano m.in. demontaż boazerii ściennej, malowanie wnętrza, wymianę posadzki i skucie tynków przyziemia, wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego oraz budowę budynku kotłowni i instalacji zbiornikowej na gaz płynny.

Zabiegi  konserwatorskie ukierunkowane są na renowację ołtarza głównego i dwóch bocznych oraz chrzścielnicy. Po zakończeniu robót zostanie wystawiony spektakl o tematyce unickiej. - W trakcie remontu msze święte w dni powszednie i niedziele będą celebrowane w świątyni w Horodku – informuje proboszcz miejscowej parafii ks. kan. Wiesław Mańczyna.

Projekt inwestycyjny o wartości 984 623,04 zł został dofinansowany kwotą 680 430,54 zł przez urząd marszałkowski w ramach "Osi priorytetowej 7 Ochrona dziedzictwa kulturowego i naturalnego Działanie 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne - projekty lokalne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020”. W czerwcu ubiegłego roku parafia pozyskała 20 tys. zł dotacji od powiatu. W finansowym wsparciu podjętych działań uczestniczą czynnie parafianie, dofinansowanie zadeklarował również drelowski samorząd.

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe