Radzyń Podlaski: Będą ulgi dla miejskich gastronomów

  • 16.04.2021, 10:06
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Będą ulgi dla miejskich gastronomów pixabay.com
Właściciele punktów gastronomicznych, działających na terenie miasta, będą mogli skorzystać ze zwolnień w opłatach za zezwolenie sprzedaży alkoholu. Tak zadecydowali radni. Wcześniej petycję w sprawie pomocy przedsiębiorcom, którzy nie mogą prowadzić działalności w czasie pandemii, składali w radzyńskim ratuszu członkowie stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto.

Petycja trafiła do UM jeszcze w ubiegłym roku. - 22 grudnia złożyliśmy do urzędu miasta petycję podpisaną przez 7 przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Postulowaliśmy podjęcie szeregu działań pomocowych, jak obniżenie czynszów w lokalach należących do zasobów miejskich, odroczenie terminu spłat zobowiązań przedsiębiorców względem miasta czy spółek miejskich – wylicza radna miejska Bożena Lecyk.

Jakub Jakubowski, także wnioskodawca przedłożonej w urzędzie petycji, zaznaczał że szczególną propozycją było umorzenie opłat koncesyjnych za sprzedaż alkoholu za 2020 rok dla lokali, które opłaty wniosły, a nie mogły z nich korzystać, z uwagi na zamknięcie działalności. - 19 stycznia otrzymaliśmy odpowiedź, że nasza petycja zostanie rozpatrzona w ustawowym terminie, czyli nawet do 6 m-cy. Wygląda to jak gra na czas. W międzyczasie docierały do nas informacje, że urzędy miast nie mają podstawy prawnej, do podjęcia takich umorzeń – mówił w lutym Jakubowski. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym wydaniu Słowa Podlasia z 13 kwietnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe