Region: Wykonawcy mogą już projektować i budować

  • 16.04.2021, 10:13
  • (pc)
Region: Wykonawcy mogą już projektować i budować fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy z wykonawcami ostatnich odcinków autostrady A2 na trasie Siedlce-Biała Podlaska. Tym samym, na czteroodcinkowym fragmencie trasy o łącznej długości 63 km niebawem rozpoczną się najpierw prace projektowe, a później budowlane. Według zapowiedzi nową drogą pojedziemy z końcem 2024 roku.

14 kwietnia GDDKiA podpisała umowy z wykonawcami na zaprojektowanie i budowę ostatnich dwóch odcinków autostrady A2 pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską. Chodzi o prawie 19-kilometrowy fragment pomiędzy węzłem Siedlce Zachód a rejonem miejscowości Malinowiec oraz 12,5-kilometrowy fragment od węzła Łukowisko do rejonu miejscowości Swory. 

Przypomnijmy, że wykonawcą pierwszego odcinka jest firma Strabag. Umowa o wartości ok. 700 mln zł ma zostać zrealizowana w ciągu 33 miesięcy od daty jej zawarcia. Z kolei wykonawcą odcinka węzeł Łukowisko-rejon m. Swory jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. W tym przypadku umowa opiewa na prawie 370 mln zł i również ma zostać zrealizowana w ciągu 33 miesięcy od daty jej zawarcia. (...)

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Słowa Podlasia z 20 kwietnia

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe